‍‍
دسته بندی

یک شرکت استارتاپ، اخیرا روش جدیدی ارائه کرده است که ویزا کارت کودکان نام دارد و از طریق آن والدین با استفاده از یک اپلیکیشن می‌توانند به فرزندان خود آزادی عمل بیشتری بدهند. این شرکت دبیت کارت‌هایی ارائه می‌دهد که نوجوانان با استفاده از آن می‌توانند از حساب خود و با پولی که والدین برای آن‌ها منتقل کرده‌اند، در فروشگاه‌های فیزیکی یا آنلاین خرید کنند. والدین هم می‌توانند از اپلیکیشن موبایل ارائه شده توسط شرکت، برای تعیین وظایف روزانه، پیگیری هزینه‌ها و تشویق به پس‌انداز استفاده کرده و به روشی کارآمد و از طریق تمرین کردن، نکاتی را در مورد مدیریت پول به بچه‌ها بیاموزند.

به عنوان پدر یا مادری که به نوجوان خود اجازه‌ خرج کردن پول را طبق اختیارات خود می‌دهد، این چالش همیشه وجود دارد که چگونه می‌توان جلوی اتفاقات بدی، که در اختیار داشتن پول می‌تواند ایجاد کند، را گرفت. سن حساس نوجوانی به گونه‌ای است که گاهی فقط کافی است تا در زمان مناسب به پول دسترسی داشت تا بدترین اتفاقات رقم زده شود. اما با وجود اپلیکیشن ارائه شده توسط این شرکت می‌توان تا حدود زیادی رفتارهای مالی فرزندان را کنترل کرد.

کارت کودکان

استوارت ساپ، موسس این شرکت، می‌گوید که ایده‌ این استارتاپ از تجربه‌ شخصی خودش به عنوان یک پدر نشأت گرفته است. او در یک مصاحبه گفت:

«من هفده سال به عنوان تاجر و مدیر در وال استریت کار کردم. حالا به عنوان پدر می‌خواستم روشی برای نظم مالی ابداع کنم که به دخترم کمک کند».

این ایده می‌تواند به والدین کمک کند تا با دیجیتالی کردن اختیارات فرزندان، از در اختیار قرار دادن پول نقد به فرزندان خود اجتناب کنند. البته ایده‌ این شرکت چیزی فراتر از یک دبیت کارت متصل به اپلیکیشن است. این اپلیکیشن موبایل، که برای iOS و اندروید موجود می‌باشد، به والدین کمک می‌کند تا انتظارات خود را از فرزندان خود مشخص کرده و آن‌ها را در زمینه چگونگی و زمان کسب پول و همچنین نحوه‌ خرج کردن آن، راهنمایی کنند.

این اپلیکیشن به والدین کمک می‌کند تا وظایف روزانه‌ای که اول باید کامل شوند تا اجازه‌ پرداخت صادر شود را تعیین کرده، یا هر هفته به صورت خودکار مقداری را از حساب خود به حساب فرزندان منتقل کنند. بچه‌ها از طریق ترکیب این اپلیکیشن با ویزا کارت کودکان می‌توانند در عین حال که حس استقلال را تجربه می‌کنند، تحت نظارت و کنترل والدین خود باشند. مثلا والدین می‌توانند برای برداشت روزانه از دستگاه ATM، سقف تعیین کنند.

کارت کودکان

علاوه بر این، والدین می‌توانند استفاده‌ از ویزا کارت کودکان را در بعضی از مواردی که برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست یا نیاز به اطلاعات و اجازه‌ والدین دارد، مثل هواپیمایی‌ها، مسدود کنند. والدین می‌توانند حتی فروشگاه‌هایی که فرزندان آن‌ها می‌توانند از آن خرید کنند، البته بعد از اینکه اولین تراکنش انجام شد، را هم مشخص کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  درآمد ویزا کارت از کجا می آید؟

این کیف پول دارای امکان پس‌انداز خودکار است، به این صورت که مبلغ خرید را گرد کرده و پول‌های خرد را پس‌انداز می‌کند یا پول را از «کیف پول هزینه‌ها»، که حساب اصلی فرزند است، به حساب پس‌انداز منتقل می‌کند. ویژگی دیگر این اپلیکیشن «کیف اعانه» است که خانواده‌ها را تشویق می‌کند تا با جستجو در میان دو میلیون موسسه خیریه در آمریکا، خیریه‌هایی که تمایل به کمک به آن‌ها را دارند پیدا کرده و مبلغی را به صورت ماهانه کنار بگذارند.

این اپلیکیشن به خوبی طراحی شده، طرز کار بسیار ساده‌ای داشته و با هر حساب بانکی کار می‌کند. تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا تنظیمات آن انجام شود و پس از آن به والدین این اجازه را می‌دهد تا تمام جنبه‌های این سرویس جدید را مدیریت کنند. یک ویژگی هوشمندانه‌ دیگر هم برای بچه‌ها وجود دارد. شرکت با تعدادی از سرویس‌های پیام‌رسان موبایل کار می‌کند که شامل پیام‌رسان فیسبوک، Kik، iMessage و چند سرویس دیگر می‌شود؛ بنابراین آن‌ها می‌توانند موجودی حساب خود را چک کرده، تراکنش‌ها را مشاهده کرده و اطلاعاتی در مورد عادات مالی خود به دست آورند.

کارت کودکان

البته سرویس ارائه شده به صورت رایگان نیست. کاربران باید حق عضویت پرداخت کرده که مبلغ آن با توجه به اشتراک یک یا دو ساله، ۲ تا ۳ دلار ماهانه است. اشتراک ماهانه‌ آن هم ۵ دلار هزینه دارد. در حال حاضر سرویس ارائه شده، در خارج از آمریکا در دسترس نیست؛ اما ساپ می‌گوید که برنامه‌هایی برای گسترش این ایده در نظر دارند. او گفت:

«ما با بانک‌های کانادا، استرالیا، نیوزلاند، آلمان و انگلستان مذاکره کرده‌ایم و به نظر می‌رسد نیاز به این سرویس در این کشور‌ها وجود دارد».

ویزا کارت کودکان روش بسیار خوبی برای آموزش رفتار با پول، قانون به دست آوردن و خرج کردن آن و همچنین پس‌انداز کردن است. با گسترش این سرویس، تحول بزرگی در تقاضای بازار برای ویزا کارت ایجاد می‌شود.

شرکت پیمنت ۲۴ یکی از مجموعه‌های قوی در حوزه ارائه خدمات مالی بین‌المللی است که در زمینه افتتاح حساب‌هایی نظیر حساب پی‌پال، وب‌مانی، افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و… به شما خدمات ارزنده‌ای اعطا می‌کند. اگر در زمینه‌های اقتصادی مختلف دارای فعالیت‌های بین‌المللی گسترده‌ای هستید، می‌توانید از خدمات پیمنت ۲۴ در این زمینه بهره ببرید.

نویسنده :
انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱