‍‍
دسته بندی

تابعیت دوم یا پاسپورت دوم، تابعیت به خاطر سرمایه‌گذاری، تابعیت اقتصادی و تابعیت جهانی، همه این‌ها عبارات شایعی هستند که شما احتمالا با آن آشنا هستید. ولی گذشته از معنی اصطلاحات، همه این‌ها به یک موضوع مشترک، یعنی میل به کسب گذرنامه جدید و تابعیت دوم در یک کشور دیگر با هدف بهبود فرصت‌های تجاری و یا حفظ امنیت دارایی‌ها مربوط می‌شوند.

 به طور کلی دو نوع تابعیت دوم وجود دارد

تابعیت جزایر کارائیب

معمولاً افراد به خاطر بهره بردن از سیستم بانکی بهتر و قوانین مالیاتی مطلوب‌تر از آنچه که در حال حاضر به آن عادت کرده‌اند، به دنبال اخذ این تابعیت دوم هستند. برای شهروندان اروپای غربی یا آمریکای شمالی، که در حال حاضر از سطح بالای آزادی سفر و محل کار برخوردارند، ولی مایل هستند که مالیات کمتری پرداخت کنند، از داراییشان محافظت کنند و آن‌چه که بین آن‌ها و مدیر بانکشان اتفاق می‌افتد خصوصی بماند، سیستم بانکداری و مالیات کشورهای کارائیب، مانند سنت کیتس‌ونویس، دومینیکا و سنت لوسیا، بسیار مطلوب خواهد بود.

دریافت تابعیت دوم

تابعیت اتحادیه اروپا

نرخ رشد ثروت در آفریقا، آسیا و خاورمیانه از اروپای غربی و آمریکای شمالی بسیار پیشی گرفته است؛ ولی درکشورهایی مانند چین، هند و عربستان سعودی، که سرانه درآمد بالایی دارند، مردم نسبت به همتایان خود در آمریکا، کانادا، انگلستان، فرانسه و آلمان از چیزهای بیشتری، همچون سطح آزادی سفر و کار بیشتر، بهره‌مند نیستند. به همین دلیل داشتن یک پاسپورت اروپایی برای کسب و کار میلیونرها و میلیاردرهای این کشورها به اندازه داشتن آخرین مدل جت لیر یا اقامت در لندن ضروری است.

در ادامه، فهرستی غیررسمی‌ از ۵ کشوری که از نظر برنامه‌های سرمایه‌گذاری و دریافت تابعیت دوم سریع‌تر و مقرون به صرفه هستند را به‌صورت معکوس از آخر به اول ذکر می‌کنیم.

تابعیت کشور مالت

با پرداخت ۱/۱ میلیون یورو، شما نه تنها عضویت اتحادیه اروپا را با پاسپورت مالتی خود دریافت می‌کنید، بلکه عضو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا می‌شوید، که به این معنا است که انگلستان با خروج خود از اتحادیه اروپا دارنده پاسپورت مالتی تا هر زمان که بخواهید قادر به زندگی و کار در بریتانیا شده‌اید؛ همچنین دسترسی کامل به حقوق زندگی و کار در همه کشورهای اتحادیه اروپا برای شما حفظ خواهد شد.

پاسپورت مالتی یکی از بهترین گزینه‌های بازار اتحادیه اروپا است. برای دریافت آن، یک دوره اقامت مورد نیاز است و باید حداقل ۱/۱ میلیون یورو سرمایه‌گذاری کنید و برای دریافت تابعیت خود، یک سال در انتظار باشید. ولی دریافت این تابعیت دوم ارزش هر سنت خرج شده در این راه را دارد.

دریافت تابعیت دوم

پاسپورت کشور دومینیکا

بعضی از تابعیت‌های کارائیبی، که از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری کسب می‌شود، اعتبار بیشتر و وضعیت بهتری دارند (برنامه CBI سنت کیتس ونویس در جهان از همه قدیمی‌تر است و از سال ۱۹۸۴ شروع به کار کرده است). درحالی‌که پاسپورت سایر تابعیت‌ها، دسترسی بدون ویزای بیشتری دارند. به عنوان مثال دارندگان پاسپورت سنت لوسیا اجازه تردد بدون ویزا در ۱۲۱ کشور را دارند.

این مطلب را از دست ندهید:  زندگی کردن در روسیه چگونه است؟

مقاله‌های مرتبط:

به هرحال برنامه CBI دومینیکا، که فقط ۹۰۰۰۰ دلار آمریکا خرج دارد، مقرون به‌صرفه‌ترین و سریع‌ترین برنامه کارائیبی است و اخذ آن تنها سه ماه طول می‌کشد.

بعضی‌ها پاسپورت کارائیبی را به‌دلیل قدرت دسترسی بدون ویزای آن می‌خواهند و برخی دیگر، به‌دلیل دسترسی به بهترین بانک‌ها و مناسب‌ترین قوانین و سیستم مالیاتی در دنیا به دنبال کسب پاسپورت کارائیبی هستند.

CARICOM (جامعه کارائیبی) برای ترویج ادغام اقتصادی و همکاری میان اعضا تشکیل شد. یعنی شهروندان CARICOM برای زندگی، کار و انجام امور بانکی در هر یک از کشورهای عضو آزاد هستند. فقط برای اینکه چشم‌انداز کوچکی نسبت به اهمیت جهانی CARICOM داشته باشید، کافی است بدانید دارایی‌های بانکی آن ۶۵ تریلیون دلار تخمین زده می‌شود.

دریافت تابعیت دوم

تابعیت کشور یونان

اگر بحران بانکی و مالی، که موقعیت این کشور زیبا و تاریخی را متزلزل کرد را فراموش کنیم، یونان هم مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک و اتریش بخشی از اتحادیه اروپا است و داشتن پاسپورت آن وضعیتی مشابه شهروندان اروپای غربی و هریک از کشورهای اتحادیه اروپا را برای شما تضمین می‌کند.

این یک تراژدی است، ولی حقیقت این است که دولت یونان آن‌قدر به پول احتیاج دارد که پاسپورت‌هایش را در نرخ بسیار پایینی می‌فروشد. شما اگر ۹۵۰۰۰ یورو داشته باشید و بتوانید در آزمون مربوطه موفق شوید، فقط کافی است سه ماه صبر کنید تا تابعیت یونان با تمام مزایای شگفت‌انگیزش، که به‌دنبال داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا نصیب شما می‌شود، به تصاحبتان دربیاید.

تابعیت دوم

تابعیت کشور گواتمالا

همان‌طور که می‌دانیم از گواتمالا خبرهای بدی در رسانه‌ها هست و می‌دانیم که از برخی نواحی گواتمالای مرکزی باید اجتناب شود؛ ولی مطمئناً این امر در مورد آمریکا و اروپا هم مصداق دارد.

در واقع گواتمالا یک مقصد گردشگری معروف است و شهرتش به‌دلیل سواحل مرجانی بسیار زیبای آن، که برای انواع مختلف غواصی ایده‌آل است و جنگل‌های بارانی گسترده و خرابه‌های تاریخی افسانه‌ای مایان است.

تابعیت گواتمالایی بین تجار اروپایی و آمریکایی بسیار محبوب است و دارندگان این پاسپورت می‌توانند از دسترسی وسیع به سیستم بانکداری خوب و سیستم مالیاتی این کشور و همه چیزهایی که با همسایه آمریکای مرکزی این کشور، یعنی پاناما همتراز است، بهره‌مند شوند.

پاسپورت کشور ترکیه

همان‌گونه که می‌دانیم ترکیه هنوز جزئی از اعضای اتحادیه اروپا نیست. واقعیت این است که کمیسیون اروپا به شهروندان ترکیه دسترسی نامحدود بدون ویزا به منطقه شنگن را اعطا کرده و این قدم بزرگ و قاطعی برای رسیدن به آنچه که ترک‌ها از سال ۱۹۸۷ برای آن مبارزه می‌کنند، یعنی عضویت کامل اتحادیه اروپا است.

ترکیه کشوری است که اروپا را به آسیا متصل می‌کند. این کشور از نظر استراتژیکی کشور حیاتی و مهمی‌ است و این موضوع را آمریکا از دهه‌ها قبل هنگامی‌که ترکیه را در سال ۱۹۵۲ به ناتو دعوت کرد، می‌دانست.

این مطلب را از دست ندهید:  پست های شبکه های اجتماعی متقاضیان ویزای آمریکا بررسی می شود

برای چندین دهه، بریتانیا و فرانسه برای پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا تلاش می‌کردند، ولی تنها سد این راه آلمان بود. در هر حال بعد از گزارش اخیر آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان، مبنی بر اینکه اروپا و ترکیه به یکدیگر نیاز دارند، عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد.

تابعیت دوم

دریافت تابعیت این کشور ۶۵۰۰۰ یورو خرج دارد و سه هفته زمان می‌برد. به عنوان یکی از دارندگان پاسپورت ترکیه، شما قابلیت دسترسی بدون ویزا به ۱۴۸ کشور از جمله ۲۶ کشور منطقه شینگن را خواهید داشت.

هنگامی‌که عضویت اتحادیه اروپا به ترکیه تعلق بگیرد، از دولت آن انتظار می‌رود به صدور تابعیت دوم از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری، که به نفع دومین کشور بزرگ اروپا باشد، بپردازد. به عبارت دیگر گرفتن پاسپورت ترکیه در آینده کار کم‌خرجی نخواهد بود.

نویسنده :
انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (10)

 1. سلام به همه. پاسپورت ترکیه دقیقا به چه کاری میاد و فایدش چیه؟ایا بچه هامون میتونن در دانشگاه پزشکی اونجا مجانی درس بخونن ؟ لطفا اگه کسی میدونه پیام بده .متشکرم از همه

 2. سلام
  من سایتشونا کامل خوندم
  اولا خودتونم برید بخونید طرز نوشتن و لهن گفتارشون نشون از کلک و کلاهبرداری است. خصوصا قسمت why tryst us را بخونید متوجه منظورم میشین. که فقط خواسته با چرب زبانی اعتماد مخاطب را بدست بگیره
  دوم . اگه اینقدر که از خودشون تعریف و تمجید کردن و … چرا دفترشون با یه خط موبایل تلفن اونم.تو گواتمالا چرا کشورهای دیگه دفتر ندارن
  سوم من از هیچ کس و هیچ منبعی تاحالا نشندیم ترکیه و یونان و چین و چند تا کشور دیگه با پول پاسپورت میدن یه مقدار عجیبه چرا فقط تو این دفتر اینکار میشه
  چهارم قسمت امریکا را ببینید نوشته EBS. با 500 هزار دلار در صکرتس که امریکا سرمایه گذاری 500.هزار دلاریش EB5. هست نه S ِ
  من.که اعتماد نکردم و الا درجا پاسپورت ترکیه یا یونان را که مبلغشا دارم میگرفتم.
  یا حق نظرما پخش کنید تا ببینم دوستان چی میگن

  1. سلام،
   متشکر از بررسی دقیقی که انجام دادید. پیش از این هم بارها اعلام کردیم، پیمنت۲۴ خدمات هیچ شرکت، موسسه یا فردی را تایید یا رد نمی‌کند.

 3. این سایتی که معرفی کردید معتبر هستش برای انجام کار های مهاجرتی ؟ چون گذینه هایی که معرفی شده را تا به حال توی هیچ سایت مهاجرتی ایرانی ندیده بودم !!!

  1. سلام،
   پیمنت۲۴ صحت اطلاعات و اعتبار هیچ وب‌سایت، فروشگاه یا آژانسی را تایید نمی‌کند. در صورت تمایل به استفاده از خدمات هر وب‌سایت بهتر است خودتان نسبت به صحت ادعای آن‌ها تحقیق کنید. در صورت تمایل ما می‌توانیم پرداخت‌های مربوط به خریدها و خدمات مختلف را برای شما انجام بدهیم.

   1. خب اگه اعتبار جایی را تایید نمیکنید پس چرا سایتشون را معرفی کردید کسی ممکنه با اعتمادی که به شما داره فکر کنه جای معتبری را معرفی کردید و از خدماتشون استفاده کنه و دچار مشکل بشه !!

   2. سلام،
    دوست عزیز معرفی یک وب‌سایت به معنی معتبر بودن خدمات آن نیست. نویسنده در مقاله به هیچ عنوان شما را به استفاده از خدمات وب‌سایت سوق نداده و فقط به عنوان یک منبع معرفی شده که از اصول نویسندگی است. شما در استفاده از خدمات هر وب‌سایت، فروشگاه یا مرکزی مختار هستید و در سطح اینترنت روزانه تعداد زیادی از این وب‌سایت‌ها و مراکز با خدمات مختلف معرفی می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱