‍‍
دسته بندی

اگر به دنبال این هستید که آموزگاری ماهر در دوره‌های آموزش زبان ESL بشوید باید در دوره‌های آموزش تدریس معتبری همچون سلتا(CELTA) شرکت کنید. این دوره آموزش که گواهی معتبری برای تدریس در اختیار افراد قرار می‌دهد از سوی دانشگاه کمبریج طراحی شده است. برای دریافت مدرک سلتا بهتر است، دوره‌های آن را در کشورها و مکان‌های معتبری بگذرانید. با حضور در کشورهایی که این دوره را به شکلی باکیفیت ارائه می‌دهند، امکان پیدا کردن شغلی در این زمینه را نیز در این کشورها برای خود فراهم خواهید کرد. در ادامه کشورهایی معرفی شده‌اند که مدرک سلتا را با برگزاری دوره‌های آموزشی با کیفیت به افراد اعطا می‌کنند.

دریافت مدرک سلتا در اسپانیا

اگر قصد دارید که در کشورهای اروپایی به‌عنوان معلم زیان انگلیسی مشغول به کار بشوید، باید به خاطر داشته باشید که در بیشتر کشورها رقیبان سرسختی دارید که آموزگاران انگلیسی هستند. اما کشور اسپانیا راحت‌تر از سایر نقاط اروپا پذیرای شما خواهد بود و تعداد افراد بومی انگلیسی که به تدریس اشتغال دارند در این کشور کمتر هستند. اسپانیایی‌ها به‌شدت به دنبال جذب آموزگارانی هستند که دارای مدک سلتا هستند. افراد این کشور به دنبال یادگیری زیان انگلیسی هستند تا برای فعالیت‌های اقتصادی خود، رزومه‌ای قابل‌قبول فراهم کنند و راحت‌تر بتوانند به‌صورت بین‌المللی به تجارت مشغول بشوند. ضمن اینکه زندگی در اسپانیا نسبت به سایر نقاط اروپا ارزان‌تر است. مثلا مدیریت هزینه در ایتالیا و فرانسه کمی دشوارتر از اسپانیا است و هزینه‌ها سنگین‌تر هستند. با زندگی در اسپانیا می‌توانید با فرهنگ و زیان این کشور هم بیشتر آشنا بشوید.

مدرک سلتا - اسپانیا

تحصیل در فرانسه به کمک مدرک سلتا

فرانسه همواره مقصدی رویایی برای گردشگران و دانشجویان بوده است. اگر در این کشور دوره آموزشی سلتا را بگذرانید بعد از آن می‌توانید به ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی و تحصیلی این کشور مشغول بشوید و ویزای دانشجویی دریافت کنید. خوبی تحصیل و زندگی در فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی این است که به دانشجو اجازه کار کردن ۲۰ ساعت در طول هفته داده می‌شود. دریافت مدرک سلتا گزینه خوبی برای مهاجرت و کار کردن در فرانسه است.

انگلستان و مدرک سلتا

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما دریافت مدرک سلتا و شروع به تدریس در کشور انگلستان یکی از بهترین مقاصد استفاده از این مدرک در دنیا است. علت این است که در کشور انگلیس، تعداد زیادی مهاجر و نیروی کارگر خارجی وجود دارد که برای فعالیت در این کشور نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارند به همین خاطر با دریافت مدرک سلتا به‌راحتی می‌توانید جذب مراکز آموزشی مختلف تدریس زبان انگلیسی به مهاجران بشوید. فقط نکته چالش‌برانگیزی وجود دارد و آن وجود افراد از ملیت‌های مختلف در کلاس‌های آموزش زبان است. این افراد دارای زبان‌های مادری متفاوت و ریشه‌های زبانی مختلف هستند به همین خاطر تدریس زبان کمی دشوار می‌شود و به صرف وقت بیشتری نیاز دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  یوداسیتی چیست و چه خدمات آموزشی ارائه می‌کند؟

مدرک سلتا - انگلیس

دریافت مدرک سلتا در نیوزلند

این کشور نیز مانند انگلستان است و زبان آنها انگلیسی است اما دوره‌های دریافت مدرک سلتا در اینجا نیز بسیار کاربرد دارد و می‌توانید ساده‌تر از سایر نقاط دنیا با مدرک خود مشغول به کار و تدریس زبان انگلیسی بشوید. برای کسانی که از کشورهای اروپایی اقدام به دریافت این مدرک می‌کنند، به خاطر وجود شباهت‌های فرهنگی، کار و زندگی در نیوزلند ساده‌تر از کار کردن در کشورهای آسیایی مانند چین و ژاپن و… است. ضمن اینکه نیوزلند مهاجرپذیر است و امکان یافتن کار و… در آن زیاد است.

مدرک سلتا - نیوزلند

کاربرد مدرک سلتا در کره‌ جنوبی

دریافت مدرک سلتا و کار در کره‌ جنوبی بسیار ایده خوبی است، زیرا این کشور به نیروهای تدریس زبان انگلیسی نیاز دارد و امکانات بسیار خوبی برای آموزگاران این رشته فراهم می‌کنند. تقاضای بالا برای تدریس انگلیسی باعث شده است تا آموزگاران این رشته از حقوق بالایی برخوردار باشند و در سال خدمات رفاهی زیاد و مرخصی‌های خوبی برای سفر خارجی و… به آنها تعلق بگیرد.

چین و آموزگاران انگلیسی

کشور چین هم تقاضای شدیدی برای معلمانی دارد که با مدرک سلتا توان آموزش زبان انگلیسی را دارند. این کشور هم در جذب نیروهای تدریس بسیار خوب عمل می‌کند و هم هزینه‌های زندگی در آن نسبت به سایر مقاصد تدریس این رشته بسیار کمتر است. تقاضا برای تدریس در چین بسیار بالا است به‌طوری که گاهی در تامین نیروهای متخصص دچار مشکل می‌شوند و افرادی را به کار مشغول می‌کنند که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند.

کامبوج و تدریس و مدرک سلتا

کامبوج هم کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در آن دریافت مدرک سلتا و شروع به تدریس می‌تواند ایده خوبی باشد. هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای آسیایی و البته اروپایی بسیار کمتر است. علاوه بر این، در کامبوج ساعات کاری نیز بسیار اندک و منعطف است. پس برای دریافت مدرک سلتا و کار کردن می‌توانید به کامبوج هم فکر کنید.

مدرک سلتا - کامبوج

برزیل و انگلیسی؟

دریافت مدرک سلتا در کشور برزیل و تدریس زبان انگلیسی در آن نیز از پیشنهادهای خوب است. این کشور برای ارائه اقامت به مهاجران مانند برخی از کشورهای اروپایی سخت‌گیری‌هایی دارد. بنابراین شرکت در دوره‌های سلتا می‌تواند راه خوبی برای دریافت ویزا و اقامت باشد زیرا موسساتی که دوره‌های زبان انگلیسی را برگزار می‌نمایند، در زمینه اقامت به افراد کمک می‌کنند.

افرادی که قصد دارند در دوره‌های آموزشی CELTA شرکت کنند و گواهینامه مربوطه را دریافت کنند، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایتstudycelta.com، روش‌های کسب آمادگی برای این آزمون را بررسی کنند. همچنین می‌توانید مراکز مجاز برگزاری دوره‌های آموزش CELTA را در وب‌سایت کمبریج مشاهده کرده و مرکز موردنظر خود را انتخاب کنید.

نویسنده :
انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱