‍‍
دسته بندی

فیسبوک با وجود طرفداران زیاد، مشکلات زیادی درباره سانسور، نقض حریم خصوصی کاربران و درز اطلاعات افراد دارد. حفظ حریم خصوصی افراد از موارد مهمی است که شبکه‌های اجتماعی معروف مانند فیسبوک به نقض آن متهم شده‌اند. فناوری بلاک چین می‌تواند با ایجاد بستری آزاد و بدون سانسور، دگرگونی‌های بزرگی در پلتفرم شبکه‌ های اجتماعی ایجاد کند.

بلاک چین چگونه به شبکه‌های اجتماعی کمک می کند؟

پلتفرم شبکه‌های اجتماعی

به هر میزان که یک شبکه‌ی اجتماعی در جهان معروف باشد، به همان اندازه هم باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند. نگرانی‌های زیادی درباره حفظ حریم خصوصی، جمع‌آوری اطلاعات و سانسور محتوا در پلتفرم شبکه‌ های اجتماعی وجود دارد. در حال حاضر افراد باید اطلاعات شخصی و خصوصی خود را در اختیار این قبیل شرکت‌ها قرار دهند، چراکه هیچ راهی برای دور زدن این مسئله وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ چه تغییراتی خواهند داشت؟

با کمک تکنولوژی بلاک چین می‌توان چنین مشکلاتی را از بین برد، کاربران می‌توانند به طور شفاف مطلع شوند که چه اطلاعاتی از آن‌ها با چه کسانی به اشتراک گذاشته شده است. «متیک استیوس» تحلیلگر بازار سهام RBC می‌گوید که بلاک چین می‌تواند در کارکرد کنونی رسانه‌های اجتماعی مثل فیسبوک اختلال ایجاد کند. افراد به کمک بلاک چین می‌توانند هر نوع محتوای دلخواه خود را با افراد مورد نظر بدون نیاز به واسطه‌ها به اشتراک گذارند. این تکنولوژی از برداشت اطلاعات توسط گوگل و فیسبوک جلوگیری می‌کند.

چه اتهاماتی به پلتفرم شبکه‌ های اجتماعی مانند فیس بوک وارد است؟

پلتفرم شبکه‌ های اجتماعی

بیشتر بخوانید:

فیسبوک، محیطی مناسب برای تبلیغ کالا و خدمات

یکی از چالش‌های مطرح شده در این زمینه، چگونگی مورد سوء استفاده قرار گرفتن اطلاعات افراد در پلتفرم فیس‌بوک است. هر چند حل این مسائل به سادگی امکان‌‌پذیر نیست، دسترسی به اطلاعات کاربران توسط شرکت «کمبریج آنالیتیکا» یک نمونه بارز از این مشکلات بود. در زمانی که فیسبوک درگیر این مشکلات بود، «برایان آکتون» موسس شبکه‌ی اجتماعی واتس‌آپ ادعا کرد که به زودی همه‌ی مردم می‌توانند با فیسبوک خداحافظی کنند. از آن مهم‌تر، موضوع ممنوعیت نمایش تبلیغات مربوط به ارز‌های دیجیتال توسط فیسبوک است که این سانسور در نوع خود بی‌نظیر بود. تصمیم فیسبوک به ممنوعیت نشان دادن تبلیغات ارز‌های دیجیتال بازخورد مثبتی نداشته است. به کمک شبکه‌ی شفاف فناوری بلاک چین، این مشکلات قابل حل است. شما به عنوان یک کاربر می‌توانید مشخص کنید که چه مواردی از اطلاعات شخصی شما به مرکز پلتفرم شبکه‌ های اجتماعی نشان داده شود یا پنهان بماند. آشکار است که یک نهاد نباید از طرف میلیون‌ها انسان این تصمیم را بگیرد و زمان آن رسیده که مردم دقت و حساسیت بیشتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی نشان دهند. رسوایی‌های اخیر انتخابات آمریکا به خوبی نشان داد که شفافیت هرگز یکی از ویژگی‌های مناسب و ارزشمند پلتفرم فیسبوک نبوده است.

این مطلب را از دست ندهید:  آینده کارت اعتباری در جهان به چه شکلی خواهد بود ؟

برای ارز‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاری روی بیت کوین و اتریوم می‌توانید از راهنمایی و مشورت کادر مجرب و با سابقه‌ی ما در پیمنت۲۴ برخوردار شوید. همکاران ما مشتاق پاسخگویی به سوالات شما هستند.

نویسنده :
انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱