‍‍
دسته بندی

استفاده از مشاوران خبره برای کسب و کارهای زیادی ارزشمند است به خصوص برای استارتاپ هایی که می‌خواهند کسب و کار جدیدی را آغاز کنند. سرمایه گذاری روی بلاک چین گزینه خوبی است. بنجامین فرانکلین می‌گوید:

سرمایه‌گذاری آگاهانه همیشه نتیجه می‌دهد.

این موضوع برای کسب و کارهایی که نیازمند دریافت مشاوره از سوی خبرگان و کارشناسان هستند بسیار ضروری است. این نوع مشاوران، ساعت‌های طولانی را صرف کمک به مشتریان برای ساخت استراتژی‌های مختلف با هدف رشد کسب و کارشان می‌کنند. آن‌ها مشاوره‌های ارزشمندی را به مشتریان می‌دهند.

در صورت نبود این نوع مشاوره‌ها، بعضی کسب و کارها نمی‌توانند به حیات خود ادامه بدهند.

زمینه دست نخورده مشاوره

زمینه مشاوره آنلاین همچنان دچار کمبود حرفه‌ای‌گری و ابزارهای لازم برای اشتراک گذاری و بررسی کردن است. در حال حاضر مشتریان از ابزارهای اولیه‌ای مثل: اسکایپ استفاده می‌کنند که امکان رهگیری محتوا و زمان را به آن‌ها نمی‌دهد.

اغلب اوقات زمان زیادی صرف می‌شود تا بین ۲ طرف که در دو منطقه زمانی مختلف قرار دارند یک ملاقات ترتیب داده شود. بنابراین این ملاقات‌‌ها اغلب شروع خوبی ندارند.

ابزارهای دیگری مثل: دراپ باکس، اورنوت و آسانا وجود دارند که امکان به اشتراک گذاری دانش را بین ۲ نفر قرار می‌دهند اما مشکل رهگیری، پرداخت و فاصله بین ۲ طرف همچنان پا برجا است. اغلب این اپلیکیشن‌ها همچنان از ابزارهای لازم برای برقراری یک رابطه حرفه‌ای جهت مشاوره محروم هستند.

زمانی که صرف مشاوره و مسائل مالی پس از آن می‌شود همیشه گیج کننده است. این عدم وجود شفافیت منجر به عدم اعتماد بین ۲ طرف می‌شود. مشاوران باید بین خوشحال کردن مشتریان و گرفتن دستمزدشان برای ارائه کردن مشاوره‌های با ارزش‌، تعادل برقرار کنند و این کار مشکلی است.

سرمایه گذاری روی بلاک چین

بیشتر بخوانید:

بلاک چین فراگیر ؛ ایده‌ای که همه ابعاد زندگیمان را به تسخیر در خواهد آورد

بلاک چین می‌تواند این شکاف اعتماد به وجود آمده را با امنیت و تعادل لازم پر کند. بلاک چین امن است و در عین حال در هر تراکنشی، شفافیت وجود دارد. همچنین همه تراکنش‌ها در بلاک چین ثبت می‌شوند تا در آینده مورد استناد قرار بگیرد. این تراکنش‌ها توسط سایرین که امنیت بلاک چین را برقرار می‌کنند، تایید می‌شود.

تامی دیل موسس سرویس (Experty) می‌گوید:

جهان به سمت عدم تمرکزگرایی پیش می‌رود. این روزها مردم ترجیح می‌دهند دولت‌ها کنترل کمتری داشته باشند. آنها ترجیح می‌دهند از سرویس‌های سریع‌تری استفاده کنند که در دراز مدت زندگی آنها را ساده‌تر می‌کند. این همان شکافی است که بلاک چین به دنبال پر کردن آن است.

بلاک چین فرایندها را بهبود می‌دهد

سرمایه گذاری روی بلاک چین

بیشتر بخوانید:

سه شرکت‌ که با استفاده از بلاک چین بازارهای قدیمی را متحول می کنند

با سرمایه گذاری روی بلاک چین می‌توان با خیال آسوده از ایمنی آن هم، مطمئن بود. فناوری بلاک چین می‌تواند اپلیکیشن‌هایی را ایجاد کند که ارتباط بین ۲ طرف سریع‌تر و موثرتر بشود. انعطاف پذیری اتریوم سبب شده تا توسعه‌ دهندگان از سراسر دنیا از بلاک چین آن استقبال کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  سود میلیونی استارتاپ ها از تجارت ارز دیجیتال

این اپلیکیشن‌ها ارتباط بین مشاور و مشتری را نزدیک‌ و شفاف‌تر می‌کنند. پرداخت‌های مالی توسط بلاک چین صورت می‌گیرد که می‌تواند توسط هر کسی تایید شوند. میزان دستمزد مشاور نیز کاملا مشخص است و هر نوع سردرگمی را از بین می‌برد و سیستم را شفاف می‌کند.

استفاده کنندگان از این فناوری شامل: متخصصان بلاک چین، وکلا، مشاوران کسب و کار و پزشکی و هر کسی است که به دنبال کسب درآمد از راه دانش خود است. تنها کاری که باید بکنند قرار دادن دستمزد مشاوره‌شان بر دقیقه است تا برای همه قابل دسترس باشد. هر کسی که به دنبال مشاوره از یک متخصص است می‌تواند به پروفایل او دست پیدا کند و قرار مشاوره بگذارد.

این نوآوری می‌تواند بازار کار جدیدی برای متخصصان و دانش آنها ایجاد کند. دنبال کردن مکالمات و تراکنش‌ها از طریق اتریوم یا سایر ارزهای رمز پایه، به وسیله اپلیکیشن‌ها قابل مدیریت است.

این روش فرایند مشاوره را آسان و میزان اعتماد و امنیت را افزایش می‌دهد. از طرفی به مشاور و مشتریان اجازه می‌دهد که به جای تمرکز روی مسائل کوچک مالی، بتوانند روی خود فرایند مشاوره تمرکز کنند.

به اشتراک گذاری دانش کلید این کار خواهد بود

عدم تمرکزگرایی و سادگی استفاده سبب می‌شود که مشاوره براساس بلاک چین سبب در دسترس قرار گرفتن دانش مشاوران در سراسر دنیا شود. هر متخصصی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند دانش خود را ارائه کند و از این طریق پول بدست آورد.

با ظهور بلاک چین و عدم تمرکزگرایی، علم ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد و در دسترس افراد بیشتری قرار خواهد گرفت. بنابرین سرمایه گذاری روی بلاک چین تاثیرگذار خواهد بود. تقاضا برای متخصصان در هر رشته‌ای در آینده بسیار بالا خواهد بود و استفاده از اپلیکیشن‌های بلاک چین را متداول و مهم می‌کند.

نویسنده :
انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 2 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+