‍‍
دسته بندی

در یک سال گذشته بیت کوین بیش از ۶۰۰ درصد رشد داشت. این میزان رشد در یک سال واقعا چشم‌گیر است، ولی به سختی می‌توان با نمودار معنای آن را در اقتصاد بازار نمایش داد. با این وجود وقتی این رقم در کنار سایر دارائی‌های بزرگ و مشهور روی یک نمودار قرار می‌گیرد، می‌توان رشد سالانه بیت کوین را درک کرد. همانطور که در نموداری که در ادامه آمده است، مشاهده می‌کنید، محدوده عملکرد بیت کوین ۶۶۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

جایگاه بعد از بیت کوین به سهام اپل تعلق دارد که ۴۹ درصد رشد داشته است. این رقم اگرچه در مقایسه با رشد بیت کوین زیاد نیست اما در سال‌هایی که این ارز رمزپایه در این رده بندی نبود، میزان قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌شد.

البته بعضی از تولید کنندگان بزرگ نیز بوده‌اند که در طول زمان رشد زیادی داشته‌اند، به طور مثال شرکت آمازون در بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹ به میزان ۶۰۰۰ درصد رشد داشته است.

بیت کوین سال‌های بهتری نیز در سوابق عملکرد خود دارد، این ارز رمزپایه در بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ به میزان ۲۸۰۰ درصد رشد داشت؛ اما رشد امسال این پول دیجیتال بی سابقه بوده است.

نمودار عملکرد بیت کوین

نمودار عملکرد بیت کوین

بیشتر بخوانید:

چرا در سال ۲۰۱۷ سه بار بیت کوین سقوط کرد؟

نموداری که در بالا مشاهده می‌کنید چگونگی رشد بیت کوین را نشان می‌دهد. رشد این ارز رمزپایه انفجاری بوده است، اما در این بین نوساناتی نیز به چشم می‌خورد. به طور مثال بیت کوین در ابتدای سال جاری میلادی ظرف ۱۰ روز ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داد؛ اما در همین زمان سهام اپل یا حتی ارزش طلا در وضعیت بهتری بودند و رشد داشتند. البته در بعضی موارد حتی دارائی‌های معمول مانند بورس آمریکا نیز کاهش ارزش داشته است. در سال ۲۰۰۸ میلادی در دوره بحران مالی سهام بازار بورس ۴۰ درصد کاهش یافت که یک فاجعه به حساب می‌آمد. در سال جاری میلادی در چند مورد ارزش بیت کوین بیش از ۴۰ درصد افت داشته است، با این وجود نمودار به طور کلی رشد زیادی را نشان می‌دهد. عملکرد بیت کوین در این نمودار مانند هیچ چیز دیگری نیست، به همین دلیل وقتی صحبت از ارقامی مانند ۶۶۳ درصد رشد در سال می‌شود، اندازه گیری و حتی تصور آن کمی سخت خواهد بود.

با توجه به اتفاقات چند روز گذشته درباره بیت کوین، نظر شما چیست؟ آیا برای خرید بیت کوین دچار تردید شده‌اید؟ اگر فکر می‌کنید، نیاز به راهنمایی و کمک دارید همکاران ما در پیمنت۲۴ بهترین راهکارها را در اختیار شما قرار می‌دهند.

این مطلب را از دست ندهید:  محبوبیت بیت کوین با افزایش پوشش رسانه ای ارزهای دیجیتال بیشتر می شود

انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+