دسته بندی

افزايش قیمت بیت کوین ادامه دارد. محبوب ترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین و خرید آنلاین بیت کوین همچنان به شگفت زده کردن طرفداران خود ادامه می‌دهد. این ارز رمزپایه که در ابتدای سال ۲۰۱۷ کمتر از ۱۰۰۰ دلار ارزش داشت، حالا به قیمتی بیش از ۱۴۰۰۰ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین که این روزها به صورت لحظه‌ای و ساعتی چند صد دلار جابه جا می‌شود، روز گذشته یک رکورد جالب از خود به جا گذاشت و طی ۲۴ ساعت در حدود ۲۰۰۰ هزار دلار افزایش قیمت پیدا کرد. اين افزايش قیمت بیتکوین طي ٢٤ ساعت بي سابقه بوده است.

داده‌های شاخص قیمت بیت کوین در سایت CoinDesk که در انتهای روز کاری چهارشنبه در حدود ۱۲.۰۰۰ دلار را نشان می‌داد، طی ۲۴ ساعت ۲۰ درصد بر قیمتش افزوده شد و در شروع روز کاری پنج شنبه با قیمتی بیش از ۱۴.۰۰۰ دلار به فروش رفت.

بیت کوین روز گذشته توانسته بود رکورد قیمتی خود را بشکند و برای اولین بار به رقم ۱۳.۰۰۰ دلار برسد؛ این رکورد دوام چندانی نداشت و تنها یک روز بعد، بیت کوین از ۱۴.۰۰۰ دلار هم عبور کرد. این افزايش قیمت بیتکوین برای اولین بار اتفاق افتاده است که طی ۲۴ ساعت بیش از ۲۰۰۰ دلار جا به جا می‌شود.

الکس سوناربورگ (Alex Sunnarborg) مدیر توسعه صندوق سرمایه گذاری Tetras Capital در این باره گفته است:

علت این افزايش قیمت بیتکوین ، ترس از دست دادن فرصت است که باعث شده است افرادی که برای بلند مدت این بازار را زیر نظر داشتند و حتی سرمایه گذاران جدید، برای ورود به این بازار ترغیب شوند. هر چه تقاضا بیشتر شود به سرعت افزايش قیمت بیتکوین هم افزوده می‌شود. حتی کسانی که پیش از این بیت کوین داشتند و آن را با ارزهای دیگر جایگزین کرده بودند دوباره به سمت بیت کوین برگشتند.

نمودار افزايش قیمت بیتکوین

البته افزايش قیمت بیتکوین هرچند باعث رشد و بزرگ‌تر شدن بازار ارزهای دیجیتال و رمزپایه می‌شود، اما خیلی به کام ارزهای کوچک‌تر نخواهد بود؛ حداقل در شب گذشته و با رشد ۲۰ درصدی قیمت بیت کوین ارزهای دیگر مانند BitShares، Siacoin، Einsteinium، MaidSafeCoin و MonaCoin نزدیک به ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست دادند و بر اساس گزارش CoinMarketCap در بین ۲۰ ارز بزرگ تنها سه ارز در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت مواجه بودند.

این مطلب را از دست ندهید:  ارزش تراکنش های تایید نشده بیت کوین به ۷۰۰ میلیون دلار رسید

داده‌ها نشان می‌دهد ارز کل بازار ارزهای رمزپایه حالا نزدیک به ۴۰۰ میلیارد دلار است؛ در حالي که در آغاز سال ۲۰۱۷ این عدد تنها در حدود ۱۰ میلیارد دلار بود.

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین در حدود ۱۴.۶۶۹ دلار است؛ اما با وجود تغییرات لحظه‌ای قیمت بیت کوین زمانی که شما این مقاله را می‌خوانید ممکن است قیمت بیت کوین تغییر کرده باشد.

ما در پیمنت۲۴ به طور پیوسته جدیدترین اخبار مربوط به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را برای شما منتشر می‌کنیم. با مطالعه این مقالات و مشاوره از پشتیبانی خدمات می‌توانید در خرید و فروش بیت کوین یا اتریوم سرمایه گذاری کنید.

نویسنده :
انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 13 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+