دسته بندی

تا به حال شده با افزایش ارزش چیزی از نخریدن آن در گذشته پشیمان شده باشید؟ مثلا یک ساختمان در حال ساخت در یک منطقه کم‌ارزش که اکنون ده برابر ارزش پیدا کرده است. تا به حال پیش آمده؟ با وجود داستان‌های شگفت انگیز زیادی مانند کریستوفر کوچ، اریک فیمن و جی اسمیت، به‌نظر می‌آید که رشد ارزش بیت کوین باعث شده که مردم عادی بتوانند با سرمایه‌گذاری روی خرید بیت کوین میلیونر شوند.

همه چیز درباره بیت کوین

هفتمین سالگرد بیت کوین

بیشتر بخوانید:

خرید بیت کوین از طریق موبایل و کامپیوتر شخصی هم ممکن است

روز دوشنبه هفتمین سالگرد معامله‌ای بود که به واسطه آن مهم‌ترین ارز رمزپایه یعنی بیت کوین برای اولین بار در معاملات دنیای واقعی استفاده شد. در طی هفت سال رشد ارزش بیت کوین ۸۷۹۹۹۹ برابر شد. این یعنی اگر هفت سال پیش یک سرمایه‌گذار تصمیم به خرید حدود ۲۰۰۰ بیت کوین به قیمت ۵ دلار گرفته باشد امروز ارزش سهام او ۴/۴ میلیون دلار است. یا اینکه با پرداخت ۱۲۰۰ دلار و خرید ۴۸۰۰۰۰ بیت کوین در هفت سال پیش، امروز حداقل ۱/۱ میلیارد دلار عاید سرمایه گذار می‌شود.

بیت کوین از همان ابتدا رواج زیادی نداشت و تنها در حوزه کاری سازندگان اولیه خود کاربرد داشت. کسب و کارهای بسیار کمی بودند که رشد ارزش بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت قبول داشتند و استفاده از آن از نظر دولت بیشتر کشورها مردود و غیر قانونی بود. به تدریج با افزایش کسب و کارها و دولت‌هایی که رشد ارزش بیت کوین را به رسمیت می‌شناختند، رشد ارزش بیت کوین باعث شد مردم بیشتری به دنبال به فکر استفاده از پول غیر‌ متمرکز افتادند و با افزایش شمار افراد استفاده کننده از بیت کوین، قیمت آن شروع به افزایش کرد. از آغاز سال ۲۰۱۷ ارزش بیت کوین پس از مشروعیت یافتن در کشورهایی مانند ژاپن افزایش یافت.

مزایای رشد ارزش بیت کوین

معجزه بیت کوین

مزیت اصلی بیت کوین که باعث رشد ارزش بیت کوین شده است غیر‌ متمرکز بودن آن است به این معنی که هیچ بانک مرکزی یا دولتی آن را کنترل نمی‌کند. این آزادی یکی از دلایلی است که به خاطر آن سرمایه‌گذاران به بیت کوین به چشم یک دارایی امن در دنیایی که از لحاظ ژئوپولتیکی دچار مشکل است نگاه می‌کنند و این در حالی است که در ماه‌های اخیر مقدار موجود از آن در اروپا، روسیه، برزیل و آمریکا کافی بوده است. مزیت دیگر رشد ارزش بیت کوین این است که تعداد بیت کوین‌های قابل انتشار محدود است و این یعنی مانند پول نیست که به راحتی چاپ شود. بنابر‌این قانون‌های اقتصاد در مورد آن درست عمل می‌کنند. اگر عرضه چیزی محدود باشد و تقاضای آن افزایش یابد، قیمت آن هم افزایش می‌یابد.

این مطلب را از دست ندهید:  از بازار بیت کوین در سال ۲۰۱۸ نترسید! سال پرحادثه ای در پیش است

نخبگان سیلیکون ولی، کاسارز (Wences Casares) را مروج اصلی رشد ارزش بیت کوین می‌دانند. او کسی است که بیل گیتس، رید هافمن و بسیاری از افراد سرشناس دیگر را به جمع ثروتمندان و مشاهیری که از بیت کوین استفاده می‌کنند وارد کرد.

کاسارز که اصالت آرژانتینی دارد، موسس یک شرکت ارائه خدمات اینترنت، یک شرکت بازی‌های ویدئویی و یک بانک را است. علاوه بر این او عضوی از هیات مدیره پی پال است. ولی آنچه که کاسارز قصد دارد ادامه زندگی خود را به آن اختصاص دهد در واقع بیت کوین است و در حال حاضر او یک استارت‌آپ به نام Xapo را اداره می‌کند که کار آن در رابطه با بیت کوین است. در جلسه‌ای که توسط گروه سیاست‌گذاری ارز رمزپایه Coin Center در نیویورک تشکیل شد، کاسارز در سخنرانی خود به نکات کلیدی و مهمی از جمله چند توصیه برای ملحق شدن به بازار بیت کوین اشاره کرد.

توصیه ای که کاسارز برای طرفداران ارز رمزپایه دارد این است:

یک درصد یا کمتر از داراییتان را به سرمایه‌گذاری در بیت کوین اختصاص دهید. در هر صورت یا این یک درصد از ثروت خالص خود را از دست می‌دهید که این اتفاق برای بیشتر مردم مسئله قابل تحملی است و یا اینکه این یک درصد داراییتان رشد می‌کند و بازده قابل قبولی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

بیشتر بخوانید:

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

کاسارز احتمال شکست کامل سرمایه‌گذاری روی بیت کوین را صفر تا بیست درصد می‌داند. به گفته او اگرچه امکان دارد این سرمایه‌گذاری شکست بخورد ولی اگر به موفقیت برسد در عرض ۵ تا ۷ سال رشد ارزش بیت کوین به بیش از یک میلیون دلار می‌رسد. او احتمال موفقیت سرمایه گذاری روی بیت کوین را بیش از ۵۰ درصد می‌داند.

کاسارز برای کسانی که فکر می‌کنند از قطار بیت کوین جا‌مانده‌اند و برای پیوستن به این جریان دیگر خیلی دیر است جواب جالبی دارد. به گفته او حتی کسانی که در یک ماه گذشته بیت کوین را به قیمت بالایی خریداری کرده‌اند هم سود چشم گیری در انتظارشان است.

 اتریوم؛ ارز مجازی مهم دیگر در بازار

اما آنچه که در صدر اخبار این روزها است تنها بیت کوین نیست. بازار ارزهای رمزپایه توسط ارز رمزپایه دیگری به نام اتریوم هدایت می‌شود. قیمت اتریوم تنها در ۶ ماه گذشته بیش از ۵۴۰۰ درصد رشد داشته است. در واقع قیمت آن از ۷ دلار در زمان شروع به کارش در اوایل سال ۲۰۱۷، در ماه ژوئن ۲۰۱۷ به بیش از ۴۰۰ دلار رسید که البته این افزایش دلایل خوبی هم داشت. در‌حالیکه بیت کوین در معاملات بیشتر برای پرداخت های مصرف کنندگان استفاده می‌شود، اتریوم بیشتر مورد استفاده شرکت های بزرگ است. در حقیقت اتریوم از طرف شرکت هایی مانند مایکروسافت، اینتل، تویوتا، جی پی مورگان و همچنین شرکت های زیاد دیگری که اعضای اتحادیه سازمانی اتریوم (EEA) هستند مورد پذیرش است. مورد پذیرش بودن از طرف چنین شرکت هایی به مقبولیت اتریوم می‌افزاید و آن را گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی ارزهای رمزپایه می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  ۴۰ درصد بیت کوین جهان در اختیار ۱۰۰۰ نفر از میلیونرهای بیت کوین است

بیشتر بخوانید:

چگونه روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنیم؟

با تمام بحث‌هایی که در مورد رشد ارزش بیت کوین ، اتریوم و دیگر ارزهای رمزپایه شده و می‌شود شاید شما هم به ورود به این بازی ترغیب شده باشید ولی ندانید که از کجا باید شروع کرد. نگران نباشید. شما در این راه تنها نیستید. تا همین اواخر سرمایه‌گذاری روی بیت کوین مستلزم کار کردن با یک سری کیف پول های پیچیده که تنظیماتشان ساعت‌ها زمان می‌برد، کد‌های آلفای عددی که به ایمیل سرمایه‌گذار فرستاده می‌شد و نصب و راه‌اندازی نرم‌افزارهای پیچیده بود.

خوشبختانه اکنون روش‌های ساده‌تر، امن‌تر و مطمئن‌تری برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین وجود دارد. اگر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین هستید می‌توانید با مطالعه بیشتر روی روش‌ها و جنبه‌های مختلف سرمایه‌گذاری روی بیت کوین شروع کنید.

خرید و فروش بیت کوین

پیمنت۲۴ به عنوان بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده راهکار پرداخت‌های بین‌المللی در کشور، خرید و فروش بیت کوین و خدمات مرتبط با آن را در برنامه کاری خود قرار داده است. شما می‌توانید در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین، جهت تهیه یا فروش این ارز دیجیتال رمزپایه از راهکارهای پرداخت پیمنت۲۴ کمک بگیرید.

نویسنده :
انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (3)

 1. سلام
  لطفا عنوان مقاله رو اصلاح بفرمایید . قیمت جاری هر واحد بیت کوین ۴ هزار دلار هست نه ۴ میلیون دلار . از پیمنت ۲۴ بابت این همه مقاله های عالی در زمینه ارز و علی الخصوص فری لنسینگ تشکر میکنم

  1. سلام،
   ممنون از شما. در عنوان مقاله منظور قیمت بیت کوین نیست و ارزش سرمایه‌گذاری مد نظر هست.

 2. با سلام و احترام خدمت شما خانم کارشناس
  جا داره از شما به خاطر تهیه و به اشتراک گذاری این خبر کمال تشکر و قدردانی رو داشته باشم. من یکی از طرفداران قدیمی ارز رمزنگاری شده بیتکوین هستم. و از مطالعه این خبر بینهایت خوشحال شدم. از سایت خبری، اطلاع رسانی و فروشگاهی پیمنت24 هم به خاطر خدمات دهی شون متشکر هستم. امیدوارم بتونم با تیم بزرگ پیمنت24 از نزدیک در روز همایش 25مهرماه آشنا بشم.
  با آرزوی سعادتمندی برای شما و همکارانتون از محضر شریفتون مرخص میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+