دسته بندی

استفاده از بیت کوین در هند به عنوان پول قانونی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست. Arun Jaitley وزیر اقتصاد هند اعلام کرده است که استفاده از بیت کوین در هند به عنوان پول رایج قانونی تا انتهای سال ۲۰۱۷ به رسمیت شناخته نمی‌شود. او اشاره کرد در حال بررسی پیشنهادات در زمینه قانونی شدن بیت کوین و سایر ارز‌های مجازی در این کشور است. Jaitley در گفت و گویی با Economic Times اشاره کرد که هنوز بانک مرکزی این کشور مجوز استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای مجازی را در اختیار سازمان‌های مختلف این کشور قرار نداده است. او اشاره کرد که دولت در حال بررسی پیشنهادات به منظور تنظیم مقررات برای ارزهای مجازی است. او گفت:

دولت در حال بررسی پیشنهاد‌های ارائه شده است. نظر دولت مشخص است. ما آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نمی‌شناسیم.

تلاش برای قانونی شدن استفاده از بیت کوین در هند

خطر استفاده از بیت کوین در هند

بیشتر بخوانید:

استفاده از بیت کوین در چه کشورهایی ممنوع است؟

دولت هند از چند ماه قبل در حال بررسی و تدوین مقررات برای تعدادی از ارزهای مجازی است. در ماه آوریل ۲۰۱۷ دولت کمیته‌ای را برای بررسی و تنظیم ارزهای مجازی مشخص کرده است. این کمیته از چند سازمان دولتی مانند RBI (رزرو بانک هند)، اداره خدمات مالی و وزارت مالیات تشکیل شده است.

در سال ۲۰۱۷ دادگاه عالی هند از بانک مرکزی این کشور و سایر سازمان‌های مربوط درخواست کرد که به تقاضای ثبت شده درباره تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال جواب دهند.

نگرانی اصلی درباره استفاده از بیت کوین و ارزهای مجازی در معاملات مرزی و غیر قابل تعقیب است. همچنین از این ارزها به منظور فرار از مالیات یا جرایم مجازی استفاده می‌شود. در بخشی از این درخواست آمده است:

فقدان مقررات مربوط به استفاده از بیت کوین در هند و عدم کنترل و نظارت از طرف دولت، زمینه تراکنش‌های غیرقانونی بیت کوین را به وجود آورده است.

با توجه به علاقه بسیار زیاد مردم به استفاده از بیت کوین و ارزهای مجازی، هنوز قانونگذاران نتوانستند درباره تنظیم مقررات برای این ارزها تصمیم درستی بگیرند. تا آن زمان استفاده از بیت کوین در هند قانونی نخواهد بود. یک اقتصاددان ارشد در هند پیش‌بینی می‌کند که بدون نظارت دولت، استفاده از بیت کوین به رسمیت شناخته نخواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در تاریخ ۱۰ ژانویه ؛ از بیت کوین تا آدا

شما می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین و سرمایه‌گذاری روی ارز‌های مجازی از خدمات پیمنت۲۴ استفاده کنید.

نویسنده :
انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دوازده =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+