‍‍
دسته بندی

بسیاری از افراد به روش‌های درآمدزایی نوینی همچون بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال شده روی آورده‌اند تا بدین وسیله درآمد سریعی را به جیب بزنند. مقاله حاضر به شکل اختصاصی به روش‌های کسب درآمد از بیت کوین اختصاص یافته است.

کسب درآمد از بیت کوین

هرچند روش‌های متعددی برای کسب درآمد با بیت کوین وجود داشته، اما یقیناً هیچ درآمد رایگان و بی دردسری از طریق بیت کوین قابل دسترس نخواهد بود. کسب بیت کوین به شیوه آنلاین زمان‌بَر و پُرهزینه بوده و لذا اکثر روش‌هایی که وعده کسب درآمد از بیت کوین و کسب بیت کوین  رایگان را مطرح کرده ارزش زمان تخصیص یافته به آن‌ها را نخواهند داشت و عملاً چیزی جز اتلاف وقت تلقی نمی‌شوند.

در اینجا به تهیه فهرستی از روش‌های ۱۲ گانه کسب درآمد به کمک بیت کوین را جمع‌آوری کرده‌ایم:

۱. درآمدهای خُرد

۲. برخورداری از یک فاست

۳. کمپین‌های امضا

۴. مبادله بیت کوین

۵. برنامه‌های عضوگیری

۶. بخت آزمایی

۷. تهیه مطالب راجع به بیت کوین

۸. ارائه خدمات مربوطه

۹. ماین کردن (استخراج) بیت کوین

۱۰. قرض دادن بیت کوین

۱۱. برنامه‌های سرمایه گذاری با بهره بالا (HYIPs) / دوبرابرکننده سکه (درآمد بیت کوین)

۱۲. فورک‌های بیت کوین

کسب درآمد از بیت کوین

بیت کوین کاملاً شبیه پول واقعی است

بنابر پاره‌ای از دلایل عجیب و ناشناخته، تعدادی از افراد چنین تصوری دارند، از آنجایی که بیت کوین یک واحد پولی (ارز) نوپا بوده، لذا روش‌های جادویی برای به دست آوردن بیت کوین یا کسبِ درآمدِ آسان از طریق آن وجود دارد. متاسفانه باید در همین‌جا بحث نقشه‌های شما را نقش برآب کرده و به شما این تضمین را بدهم که بیت کوین کاملاً مشابه سایر ارزهای بکار رفته در مبادلاتِ جهانِ فیزیکی است.

به عبارتی دیگر همانگونه که هیچ راه آسان و بی‌خطری برای کسب درآمد از بیت کوین سریع وجود نداشته، هیچ روش جادویی نیز برای استحصال بیت کوین تعریف نشده است.

هرچند ارزهای رمزنگاری شده احتمالاً با خلق رویه‌های جدیدی برای کسب درآمد همراه بوده، اما اصول کسب درآمد به سان گذشته بدون تغییر باقی مانده‌اند. به عبارتی دیگر صرف زمان و هزینه برای کسب درآمد امری اجتناب ناپذیر تلقی می‌شود.

تمامی روش‌های معرفی شده در این مقاله بر مبنای سه پُرسش اساسی زیر درجه بندی می‌شوند، این عوامل (سؤالات) عبارت‌اند از:

  • استفاده از این روش به چه سطحی از سعی و تلاش نیاز خواهد داشت؟
  • این روش چه میزان درآمدی را در پی خواهد داشت؟
  • مخاطره آمیز بودن این روش در چه حدی است؟

تمامی روش‌های معرفی شده در این مقاله به شکل مستقل در همین سایت آزمایش شده‌اند، بنابراین می‌توانید از سازگار بودن این نکات با تجربیات حقیقی اطمینان داشته باشید. اجازه دهید بحث اصلی را شروع کنیم:

۱. درآمدهای خُرد ؛ فاست ها؛ PTC؛ وظایف خُرد

سطح تلاش: بالا

سطح درآمد: متوسط

سطح ریسک: کم

یکی از ارزان‌ترین و در عین حال ساده‌ترین روش‌های کسب بیت کوین و  کسب درآمد از بیت کوین که به شدت هم زمان‌بَر بوده چیزی نیست جز کسب درآمدهای خُرد (میکرو درآمد). این بدان معناست که عملاً وظایف ساده‌ای به شما محول شده و بجای زمان سپری شده بخش اندکی از یک سکه (بیت کوین) را بدست می‌آورید.

بسیاری از سایت‌های شناخته شده در حیطه کسب درآمد خُرد همان فاست‌های بیت کوین هستند که با بازدید به عمل آمده از آن‌ها، هرچند دقیقه یکبار، درآمد اندکی را به خود اختصاص می‌دهند. فاست‌ها در حقیقت یکی از زیرمجموعه‌های وبسایت‌های PTC (پرداخت کننده به ازای هر کلیک) هستند. وبسایت‌های PTC از شما خواسته تا روی تبلیغات یا دکمه خاصی که در محیط وبسایت قرار گرفته کلیک نمایید تا بخشی از درآمد ناشی از فروش محصولات تبلیغاتی را به خود اختصاص دهید. در واقع با انجام این عمل کسر کوچکی از بیت کوین را دریافت خواهید نمود.

این درآمد اندک در چه حدی است؟

براساس محاسبات ما، در صورتی که به شکل بی وقفه به کلیک روی دکمه‌های تبلیغاتی ادامه دهید، چیزی بین ۵ الی ۴۰ سنت در ساعت درآمد خواهید داشت. نمی‌توان مطلوبیت این درآمد به ازای زمان سپری شده یا حتی انرژی الکتریکی مصرفی را تضمین نمود.

کسب درآمد از بیت کوین

۲. برخورداری از یک فاست برای کسب درآمد از بیت کوین

سطح تلاش: متوسط تا بالا

سطح درآمد: کم تا متوسط

سطح ریسک: متوسط

هرچند قرار گرفتن در نقش یکی از کاربران فاست درآمد چندانی را نصیب شما نخواهد نمود، اما برخورداری از یک فاست اختصاصی (تملک یک فاست) دربردارنده روایتی کاملاً متفاوت خواهد بود. در شرایط کنونی ساخت یک فاستِ ارزِ رمزنگاری شده نسبتاً آسان بوده و کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات در سایت شخصی را نصیبتان خواهد نمود.

سایت 99bitcoins برای مدت تقریباً ۳ سال از فاست اختصاصی بهره‌مند گردیده است. راه اندازی فاست با توجه به اعتبار تبلیغات دهندگان همکار و حجم بازدید از سایت، درآمدی تا حداکثر ۱۰۰۰ دلار در ماه را در پی خواهد داشت.

از سوی دیگر توجه به این موضوع ضروری بوده که راه اندازی یک فاست نیازمند تخصیص زمان و تلاش قابل توجهی است. راه اندازی وبسایت شخصی، مدیریت کاربران، جلوگیری از وقوع فعالیت‌های مجرمانه و تزریق سرمایه اولیه‌ای مشخص به منظور شروع به کار فاست برخی از ملزومات این روش محسوب می‌شوند. در مقاله دیگری به آموزش دهی به مبتدیان برای راه‌اندازی یک فاست اقدام نموده‌ایم.

۳.  راه اندازی کمپین امضا در بیت کوین تاک (bitcointalk)

سطح تلاش: متوسط

این مطلب را از دست ندهید:  ادعایی جدید؛ بیت کوین ساخته آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) است

سطح درآمد: کم

سطح ریسک: کم

بیت کوین تاک (bitcointalk)، یکی از انجمن‌های اینترنتی پیشرو در زمینه بیت کوین در اواسط سال ۲۰۱۴ به راه‌اندازی کمپین‌های امضا مبادرت ورزیده است. اگر بخواهیم به ساده‌ترین شکل به توصیف این کمپین اقدام نماییم، باید چنین اظهار نظر نموده که امضای بیت کوین تاک به کاربران این امکان را داده تا محصولی را مورد تبلیغ قرار داده و به ازای هر مطلب ارسالی مبلغی را دریافت نمایند. فهرست کامل این کمپین‌ها مستقیماً در صفحه اصلی انجمن قابل مشاهده هستند.

در کمپین‌های امضا، مبلغ دریافتی با توجه به سطح عضویت (درجه اعتبار) در انجمن تعیین می‌شود. به طور کُلی افرادی با درجات کمتر از عضو کامل درآمد چندانی را نصیب خود نمی‌نمایند. تبدیل شدن به عضوی کامل نیازمند ارسال حداقل ۱۲۰ پُست با نام کاربری خودتان است. علاوه بر این محدودیت‌هایی بر مطالب ارسالی حاکم هستند (برای مثال طول مطالب، کپی برداری نبودن محتوی و غیره)

در برخی موارد، حداقل تعداد مقالات مورد نیاز در طول یک هفته نیز به شرایط همکاری افزوده می‌شوند. بر اساس تجربیات اینجانب، کسب درآمد ۵ دلاری در ساعت با توجه به میزان مطالب منتشر شده و سطح عضویت دور از ذهن نخواهد بود. توجه داشته باشید که این قاعده برای تعداد مطالب اولیه مورد نیاز برای دسترسی به سطح عضویت مورد نیاز در bitcointalk صادق نخواهد بود.

کسب درآمد از بیت کوین

۴.  تبدیل شدن به یک مبادله گر ارزهای رمزنگاری شده

سطح تلاش: متوسط تا بالا

سطح درآمد: بالا

سطح ریسک: بالا

یکی از سریع‌ترین، ساده‌ترین و در عین حال مخاطره آمیزترین روش‌های کسب درآمد از طریق بیت کوین ، شرکت در معاملات آن (دلالی بیت کوین) است. در واقع شما تلاش می‌کنید تا بیت کوین را به قیمت پایین خریده و به قیمت بالا بفروشید.

بیاد داشته باشید که عملکرد موفقیت آمیز در مبادلات بیت کوینی به هیچ عنوان به شانس و اقبال و تحلیل‌های ذهنی مربوط نمی‌شود. مبادله کنندگان سودآور زمان قابل ملاحظه ای را صرف فراگیری نحوه مبادله بیت کوین و غلبه بر ریسک‌های این قبیل مبادلات می‌نمایند. مبادله کنندگان موفق به این نکته واقف بوده که ممکن است در مدت کوتاه ضررهایی متوجه آنان شده، اما به این ضررها به چشم سرمایه گذاری در تجربیات/ دانش تجربی خویش نگریسته چرا که تصویر بلند مدتی را در ذهن خود می‌پرورانند.

در صورتی که خواهان تبدیل شدن به یک مبادله‌گر بیت کوین و کسب درآمد از بیت کوین هستید، از برخورداری از زمان و سرمایه کافی برای فراگیری رویه‌های مبادلاتی مطلوب اطمینان حاصل نمایید.

۵.  ترویج برنامه‌های عضوگیریِ برای کسب درآمد از بیت کوین

سطح تلاش: بالا

سطح درآمد: متوسط تا بالا

سطح ریسک: کم تا متوسط

یکی از مهجورترین روش‌های کسب درآمد از طریق بیت کوین چیزی نیست جز ترویج (پشتیبانی) از برنامه‌های عضوگیری مختلف. اعضا همان افرادی بوده که کسب و کار بخصوصی را به صورت رایگان مورد ترویج قرار داده اما در صورت جذب موفقیت آمیز مشتریان درآمدزا کمیسیونی را دریافت می‌نمایند.

بسیاری از محصولات و خدمات مبادله کننده بیت کوین از برنامه عضوگیری برخوردار بوده که می‌توانید براحتی در آن‌ها نام نویسی کنید. در مرحله بعدی لینک عضوگیری منحصر به فردی به شما اختصاص یافته تا به ترویج آن محصولات یا خدمات اقدام نمایید.

بی‌تردید روش‌های متعددی برای ترویج لینک‌های عضوگیری اختصاص یافته به شما در دسترس هستند. برای مثال می‌توانید این لینک‌ها را در صفحه فیس بوک تان به اشتراک بگذارید، کمپین‌های تبلیغاتی را در وبسایت‌های مختلف راه‌اندازی نمایید یا سایت اطلاع رسانی شخصی‌تان را تأسیس کرده و لینک‌ها را در چهارچوب محتویات آن به اشتراک بگذارید.

این روش در عمل همان رویکردی است که به شروع کار 99bitcoin و خدمات دهی مستمر و موفقیت آمیز آن انجامیده است. حتی کتابی با عنوان رازهای مخفی و شرورانه موفقیت در بیت کوین نیز به نحوه اعمال این روش در این وبسایت اختصاص یافته که به شکل رایگان قابل دانلود است. در صورتی که درصدد کسب اطلاعات بیشتر راجع به این روش هستید حتماً این کتاب را دانلود کرده و از اولین تا آخرین کلمه آن را مطالعه نمایید. تنها در چنین شرایطی به حجم تلاش‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک بازاریاب عضوگیرنده موفق پی‌خواهید بُرد.

در این قسمت مجموعه‌ای از برنامه‌های عضوگیری بیت کوین با درجه سودآوری بالا را معرفی نموده‌ایم که خود به شکل عملیاتی آن‌ها را مورد آزمایش قرار داده‌ایم.

کسب درآمد از بیت کوین

۶.  تهیه مطالب راجع به بیت کوین برای کسب درآمد از بیت کوین

سطح تلاش: متوسط

سطح درآمد: متوسط

سطح ریسک: کم

در صورتی که آشنایی نسبی با مفهوم ارز رمزنگاری شده داشته و در کار با واژگان استعداد دارید، شاید بهتر باشد تبدیل شدن به یک ژورنالیست یا مقاله نویس متخصص در حوزه ارز رمزنگاری شده را در محیط ذهنی خویش سبک و سنگین نمایید. با تکامل صنعت ارزهای رمزنگاری شده، شمار فزاینده ای از سایت‌های خبری و اطلاع رسانی به کار در این زمینه مبادرت ورزیده‌اند. بی‌تردید چنین سایت‌هایی نیاز شدیدی به نویسندگانی داشته که قادر به انتشار ده‌ها مطلب در طول هر هفته باشند.

از آنجایی که نویسندگان ماهر کمیاب هستند، لذا در صورت تهیه مقالات راجع به بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده، قادر به کسب جریان درآمدی قابل توجهی از محل زندگی دنج و بی دردسر خویش خواهید بود.

بهترین روش یافتن شغل به عنوان یک نویسنده جستجو در قسمت فرصت‌های شغلی در نشریات آنلاین/ وبسایت‌های محبوب فعال در زمینه ارزهای رمزنگاری شده است. می‌توانید از طریق ایمیل با وبسایت‌های علاقمند به مقاله نویسی برای آنان مکاتبه کرده یا پروفایل معرفی خود به عنوان یک نویسنده را در upwork (یک بازار آزادکاری فریلنسی بین‌المللی) ایجاد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید:  چقدر از حباب بازار ارزهای دیجیتال به بیت کوین تعلق دارد؟

می‌توانم به شما اطمینان بدهم که نیاز فزاینده‌ای برای همکاری با نویسندگان ماهر در حال شکل گیری است. بهترین کار تهیه چند نمونه مقالات آزمایشی قبل از ثبت درخواست شغلی بوده چرا که بسیاری از مجلات آنلاین قبل از استخدام شما درخواست دسترسی به نمونه کار را مطرح می‌نمایند.

کسب درآمد از بیت کوین

۷.  فروش محصولات یا خدمات مرتبط برای کسب درآمد از بیت کوین

سطح تلاش: متغیر

سطح درآمد: متغیر

سطح ریسک: متغیر

در صورتی که در کار با واژگان چندان توانمند نیستید، شاید بهتر باشد به ارائه خدمات دیگری روی بیاورید. انجمن‌های تخصصی بررسی خدمات کاربردی وبسایت بیت کوین تاک (bitcointalk) به معرفی مجموعه‌ای از خدمات قابل عرضه به ازای مبادله‌ی بیت کوین اقدام نموده است. برخی از مهم‌ترین خدمات در دسترس، برای کسب درآمد از بیت کوین عبارت‌اند از راه اندازی یک وبسایت، بازاریابی یک محصول آنلاین یا حتی عمل در نقش عامل تعهدی در خلال انجام مبادلات بیت کوین.

۸.  ماین کردن (استخراج) بیت کوین برای کسب درآمد از بیت کوین

سطح تلاش: متوسط تا بالا

سطح درآمد: متوسط تا بالا

سطح ریسک: بالا

بسیاری از افرادی که جذب بیت کوین شده، بلافاصله توجه خود را معطوف به مفهوم ماین کردن (استخراج) بیت کوین می‌نمایند. به بیان دیگر این سؤال برای آنان شکل گرفته که آیا امکان خلق پول اینترنتی جادویی بواسطه رایانه‌های شخصی وجود دارد؟ چه چیزی بهتر از این؟

واقعیت امر این است که در شرایط فعلی ماین کردن بیت کوین به یک شغل حرفه‌ای و نه یک سرگرمی بدل گردیده است. ماین کردن به تجهیزات استخراج کننده بسیار گران قیمت، تحمل هزینه‌های بالای انرژی الکتریکی، وجود دانش کافی نسبت به تنظیمات سخت افزارهای رایانه‌ای و فضای فیزیکی مناسب برای ذخیره سازی تجهیزات استخراج کننده نیاز خواهد داشت.

ماین کردن آلتکوین (ماین کردن اتریوم) به مراتب کم هزینه‌تر از ملزومات ماین کردن بیت کوین است. با این وجود این امر صرفاً به معنی کم‌هزینه تر بودن تجهیزات سخت افزاری است. سایر پارامترهای نگران کننده همچون هزینه‌های برق، تنظیمات سخت افزاری، مسائل نگهداری و غیره کماکان به قوت خویش باقی هستند.

گاهاً ممکن است با وبسایت‌ها یا برنامه‌های موبایلی روبرو شده که به شما این وعده را داده که مستقیماً قادر به استخراج بیت کوین (ارز دیجیتال) هستید. توجه داشته باشید که اکثر این خدمات بی‌پایه و اساس بوده و با بهره‌گیری فزاینده از قدرت پردازشی و ذخیره باتری دستگاه صرفاً چند سنت را عاید شما می‌نمایند.

یکی دیگر از گزینه‌های پیش رو همان ماین کردن در محیط ابری است. در این حالت با پرداخت هزینه‌ای، مدیریت تجهیزات ماین کردن را به شخص / سازمان دیگری واگذار می‌نمایید. هرچند این عمل در ظاهر ایده آل تلقی شده اما بسیاری از وبسایت‌های ماین کننده ابری در شرایط فعلی صرفاً تظاهر به این موضوع کرده که هزینه‌های شما را صرف عملیات ماینینگ (استخراج بیت کوین) کرده، اما در عمل کلاه بردارانی بیش نیستد.

در پایان این‌که هرچند شماری از سایت‌های مجاز ماین کردن در محیط ابری آماده خدمات رسانی در این زمینه هستند، اما هزینه پرداختی به آنان به مراتب بیشتر از هزینه خرید بیت کوین است. طبیعتاً همواره شما را به سمت انجام تحقیقات شخصی نسبت به بازارهای پیش رو ترغیب نموده، چرا که پای سرمایه شخصی‌تان در میان است.

کسب درآمد از بیت کوین

۹.  قرض دادن بیت کوین به منظور کسب درآمد از بیت کوین

سطح تلاش: کم

سطح درآمد: متوسط تا زیاد

سطح ریسک: بشدت بالا

پلتفرم‌های اعطای وام‌های بیت کوینی یکی از محبوب‌ترین روش‌های افزایش ثروت بیت کوینی شما محسوب می‌شوند. این سایت‌ها به منزله واسطی بین قرض گیرندگان و قرض دهندگان ارزهای رمزنگاری شده عمل نموده و امکان قرض دهی بیت کوین به ازای دریافت نرخ بهره‌ای را فراهم می‌نمایند. با توجه به ریسک فزاینده حاکم بر این وام‌ها، نرخ‌های بهره اعمال شده به آن‌ها نیز در سطح بسیار بالایی قرار گرفته که همین موضوع در نگاه نخست یک مزیت بالقوه تلقی می‌شود.

در واقع با فرض این‌که قادر به کسب بهره ۱۵% به ازای وام دهی بیت کوین‌های خود باشم، چرا نباید از این موضوع استقبال کرده و احساس خشنودی در من ایجاد نشود؟

از سوی دیگر، از آنجایی که هیچ گونه وثیقه‌ای برای مسئول دانستن وام گیرندگان نسبت به مبالغ دریافتی وجود ندارد، لذا در بسیاری از مواقع وام‌های اعطایی دچار نکول (سوخت) شده و وام دهندگان قادر به بازیافت سرمایه خویش نیستند.

وبسایت 99bitcoin چندین مورد از این وام‌ها را امتحان کرده اما تمامی آن‌ها نهایتاً با شکست روبرو گردیده‌اند. به همین دلیل به شما توصیه کرده تا از این روش بخصوص اجتناب ورزید.

۱۰.  افزایش بیت کوین با بهره گیری از برنامه‌های سرمایه گذاری با بهره بالا (HYIPs

سطح تلاش: کم

سطح درآمد: متوسط تا بالا

سطح ریسک: بشدت بالا

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از بیت کوین که به طور عادی مخاطبان را به دوری از آن‌ها نصیحت کرده همان برنامه‌های سرمایه گذاری با ریسک بالا (HYIP) و سیستم‌های دوبرابرکننده بیت کوین هستند. این قبیل وبسایت‌ها ادعاهایی همچون دوبرابر کردن موجودی بیت کوین طی چند روز یا پرداخت نرخ‌های بهره باور نکردنی را مطرح می‌نمایند.

این مطلب را از دست ندهید:  عدم مقیاس پذیری بیت کوین بزرگترین عیب آن است

در حقیقت آنچه این وبسایت‌ها انجام داده دریافت پول از کاربران جدید و پرداخت آن به کاربران قبلی است. این فرایند جو روانی و استقبال فزاینده‌ای از خدمات این وبسایت‌ها را بدنبال داشته، بگونه‌ای که همین روش فریبکارانه بر مشروعیت و نقدینگی آن‌ها صحّه خواهد گذاشت.

در کنار این رویکرد، برنامه‌های ارجاع دهی نیز یکی دیگر از خدمات انکار ناپذیر این قبیل وبسایت‌ها بوده، بگونه‌ای که کاربران از طریق این برنامه‌ها به افزودن دوستان خویش به سیستم عملکردی وبسایت اقدام می‌نمایند.

در واقع روند کلاه برداری پونزی به همین شیوه عمل می‌نماید. فعالیت این وبسایت‌ها برای ۳ یا ۴ ماه ادامه یافته، اما در یک روز بخصوص وبسایت در وضعیت آفلاین قرار گرفته و مبالغ از دسترس خارج می‌شوند. هیچ پرداخت اضافی در کار نخواهد بود و انبوهی از کاربران از کلاه برداری به عمل آمده آشفته می‌شوند.

در طول ۳ سال گذشته وبسایت‌های سرمایه گذاری بیت کوین متعددی را مرور کرده‌ایم اما هنوز از امکان معرفی قاطعانه یک وبسایت سرمایه‌گذاری به عنوان فضای سرمایه‌گذاری امن بی بهره هستیم. تمامی سایت‌هایی که وعده‌های بیش از حد رؤیایی را مطرح ساخته صرفاً پوششی بر اقدامات کلاه بردارانه دست اندرکاران آن‌ها برای سرقت بیت کوین‌های شما هستند.

چگونه می‌توانید یک وبسایت کلاه‌بردار را شناسایی نمایید؟ بسادگی، بهتر است از ابزار تست وبسایت‌های سرمایه گذاری بیت کوینی جعلی سایت ما استفاده کرده تا به تخمینی صحیح راجع به درجه مشروعیت هر وبسایت دست یابید.

کسب درآمد از بیت کوین

۱۱.  مطالبه فورک و ایردراپِ بیت کوین

سطح تلاش: متوسط

سطح درآمد: متغیر

سطح ریسک: بالا (علی الخصوص برای کاربران غیرفنی)

بیت کوین از آگوست ۲۰۱۷ فورک کردن به سایر ارزهای رمزنگاری شده را آغاز نموده است. اگر بخواهیم خیلی ساده فورک را تعریف کنیم باید چنین تصور نماییم که در عمل فورک کردن، یک کپی جدید از بیت کوین از روی بیت کوین موجود حاصل می‌شود. هر فردی که قبل از فورک کردن دارای بیت کوین بوده، قادر به مطالبه ارزرمزنگاری شدهٔ (بیت کوین) جدید است.

نخستین فورک محبوب، بیت کوین کش بوده، اما طولی نکشیده که بیت کوین گولد، بیت کوین دایاموند و غیره نیز پدید آمدند. فرایند مطالبه کوین‌های فورک شده استاندارد و طبق روال بوده، اما در وهله‌ی نخست نیازمند برخورداری از درکی پایه راجع به نحوهٔ کارکرد بیت کوین است. در مقاله‌ای دیگر قادر به دسترسی به راهنمای مطالبه فورک هستید.

بیاد داشته باشید که در صورت سردرگمی در حین مطالبه‌ی بیت کوین‌های فورک شده، این احتمال وجود داشته که بیت کوین خود را از دست بدهید. بنابراین به اکثر کاربران غیرفنی (غیرمتخصص) توصیه شده تا از فورک صرف نظر کرده و بیت کوین‌های خود را در موقعیتی امن حفظ نمایند. دیگر راهکار در دسترس همکاری با شرکت‌هایی‌ است که مطالبه بیت کوین‌ها را مدیریت کرده و در عوض کمیسیونی را دریافت می‌نمایند. اما وقوع اقدامات کلاه بردارانه توسط این شرکت‌ها نیز دور از ذهن نیست.

پس از مطالبه ارزهای فورک شده، می‌توانید آن را به ازای بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده، با فرض وجود بازار مناسب (خرید و فروش درحال وقوع) به فروش برسانید.

کسب درآمد از بیت کوین

ایردراپ

ایردراپ‌ها تا حدودی مشابه فورک‌ها بوده چرا که قادر به استحصال ارزهای دیجیتال در محیطی آزاد (بر پایه بخت و اقبالِ دریافتِ یک بسته هوایی- ایردراپ) هستید. ایردراپ‌ها غالباً برای افزایش سطح آگاهی عمومی (تبلیغات کلامی) راجع به ارز رمزنگاری شده بخصوصی بکار می‌روند. ارز دیجیتال به شکل رایگان برای تمامی شهروندان توزیع شده، هرچند در پاره‌ای مواقع شرایطی نیز برقرار می‌باشند.

برای مثال بایت بال (byteball) با توجه به میزان بیت کوین تحت مالکیت به شکل رایگان بین کاربران بیت کوین توزیع شده است.

در مجموع می‌توان چنین نتیجه گیری نمود که فورک‌ها و ایردراپ‌ها به عنوان روشی با بیشترین نسبت ارزش/منفعت به زمان تخصیص یافته به کسب درآمد از بیت کوین قابل استفاده بوده، هرچند درجه مخاطره پذیری آن‌ها در بالاترین سطح ممکن قرار می‌گیرد. توصیه شده تنها پس از انجام تحقیقات کافی و برخورداری از درک کافی راجع به فرایندهای مطالبه به این روش‌ها روی بیاورید.

کسب درآمد از بیت کوین

در این مقاله به معرفی روش‌های متعدد بدست آوردن بیت کوین یا حصول درآمد از طریق ارزهای رمزنگاری شده مبادرت ورزیده‌ایم. در نهایت اشاره به این نکته ضروری بوده که هر یک از این روش‌ها با نقاط ضعف و قوت منحصر به فردی روبرو بوده، برخی از آن‌ها از درجه مخاطره پذیری بیشتری رنج بُرده و برخی دیگر مستلزم تلاش بیشتر ذی نفعان هستد.

به منظور مرور ساده‌تر موضوعات مطرح شده در این مقاله، کلیه روش‌های معرفی شده در این مقاله را در جدولی خلاصه نموده‌ایم (جدول مربوطه در قسمت فوقانی این مقاله در دسترس است). همانطور که مشاهده شده هیچ روش ساده و بی‌خطری برای کسب درآمد به وسیله بیت کوین وجود ندارد. خبر خوب اینکه کسب درآمد از بیت کوین امکان پذیر بوده و در صورت صرف تلاشی بیشتر به روش‌های خلاقانه فزاینده‌ای برای خلق جریان‌های درآمدی جدید دسترسی خواهید داشت.

ممکن است هنوز پرسش‌های پاسخ داده نشده ای داشته باشید، لذا از شما درخواست شده تا آن‌ها را در بخش نظرات مطرح نمایید. در صورتی که هر یک از روش‌های فوق را امتحان کرده‌اید و خواهان به اشتراک گذاری تجربیات خویش با ما هستید، از شنیدن این نظرات نیز استقبال می‌نماییم.

کسب درآمد از بیت کوین

 

نویسنده :
انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۷

دیدگاه ها (2)

  1. من ماینر s9iدارم و میخواستم در مورد استخرantpoolکه الان مایین میکنم اطلاعات کاملی داشته باشم.چون انگلیسی هست دقیق نمیدونم قسمتهای مختلف چه کاربردی دارن.در ضمن چه برنامه ای تو موبایلم نصب کنم که دمای دستگاه رو باهاش چک کنم.ممنون

  2. خیلی جالب بود پر محتوا کوتاه و شیوا .
    برای من که مهندس با سابقه کامپیوتر هستم و الان مدتی است در مورد بیت کویین تحقیق و اقدام به جمع آوری میکنم اصلا فکر نمی کرم این همه روس وجود داشته باشه برای کسب درآمد از طریق بیت کوین .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱