‍‍
دسته بندی

۱۵ اکتبر امسال یادآور نوسانات بازار ارزهای دیجیتال بعد از اعلام خبرهای ممنوعیت ارز دیجیتال در چین و کره جنوبی است. خبرهایی که این چند روزه در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد در مورد حذف تتر (USDT) از صرافی binance بود. هیچ بیانیه رسمی از طرف این صرافی اعلام نشده بود اما همین خبر کافی بود تا ضررهایی زیادی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شود.

دلیل شروع این خبر جعلی

لحظاتی قبل از بازار پرنوسان روز دوشنبه، صرافی به نام KuCoin اعلام کرد که به طور موقت تمام سپرده‌های مرتبط با تتر را تسویه می‌کند. دلیل این امر اعلام نشد. در بیانیه این صرافی آمده بود:

کاربران عزیز KuCoin

به خاطر به روزرسانی کیف پول تتر، ما هم تصمیم گرفتیم تا به صورت موقت همه حساب‌ها را ببندیم و آنها را تسویه کنیم. به خاطر هر نوع ناراحتی در طی فرایند به روز رسانی عذرخواهی می‌کنیم.

وقتی به روزرسانی تکمیل شد دوباره می‌توانید حساب خود را باز کنید و سپرده تتر تشکیل دهید. لطفا منتظر به روزرسانی‌های بعدی باشید.

اثر دومینو و شایعاتی در مورد کلاه‌برداری بودن تتر

درست بعد از اعلام خبر صرافی KuCoin، شایعاتی مطرح شد که صرافی binance هم می‌خواهد حذف تتر را عملی کند. چرا که شواهدی دال بر کلاه‌برداری بودن آن پیدا شده است. خیلی از کاربران شبکه‌های اجتماعی، تصویری را برای هم به اشتراک می‌گذاشتند که به نظر می‌رسد بیانیه رسمی صرافی binance است.

حذف تتر

خبر حذف تتر به طور رسمی جعلی بود

چنگ پنگ ژائو مدیر عامل صرافی binance در توئیتی به صورت غیرمستقیم اعلام کرد که این صرافی، حذف تتر را عملی کند. در این توئیت آمده است:

جعلی: من این تصویر را مشاهده کردم و کاملا جعلی است. صرافی binance هرگز جمله‌ای مثل: تتر یک کلاه‌برداری بزرگ است را نمی‌نویسد. این درست مثل خبر جعلی سال گذشته است که اشاره کرده بود ویتالیک بوترین موسس اتریوم مرده است.

در نتیجه، بازار این دوشنبه را با خبر جعلی حذف تتر از صرافی binance آغاز کرد. مالکان تتر هم شروع به تبدیل تترها به بیت کوین کردند و بیت کوین شاهد رشد قیمت تا ۷۵۰۰ دلار هم بود. البته در حال حاضر به ۶۸۰۰ دلار کاهش پیدا کرده است.

یکی از اثرات غیرمستقیم این خبر جعلی می‌تواند باعث شروع دوره رشد قیمتی باشد که همه آن را پیش‌بینی می‌کنند. البته زمان مشخص خواهد کرد که آیا این هیجان دائمی خواهد بود یا نه.

این مطلب را از دست ندهید:  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل در ۲۳ اکتبر

نویسنده :
انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱