دسته بندی

همه به دنبال یافتن شغلی هستند که ضمن جالب و مفید بودن، موقعیت مالی خوبی هم به همراه داشته باشد. بسیاری از شاغلین هم مدام در آگهی‌های شغلی به دنبال فرصت‌های شغلی تازه‌ای می‌گردند و می‌خواهند شغل بهتری داشته باشند. اما برخی از افراد هستند که همه ابعاد شغلشان را دوست دارند. در کشوری مانند آمریکا که استانداردهای مختلف شغلی بیشتر از سایر کشورها در نظر گرفته می‌شود، رضایت شغلی کارکنان هم بیشتر است. بهترین شغل های آمریکا با در نظر گرفتن پرداخت دستمزد، ساعات کاری، رضایت شغلی و سایر موارد تعیین می‌شوند.

۱۵ مورد از بهترین شغل های آمریکا کدام است؟

همه می‌دانند و می‌گویند که پول شادی نمی‌آورد. این کاملا درست است زیرا در تعیین رضایت شغلی و بهترین شغل های آمریکا هم که در ادامه می‌خوانید، پول و پرداخت تنها علت رضایت کارکنان از شغل نیست.

۱. کارشناس داده

 بهترین شغل های آمریکا - کارشناس داده

در افزایش رضایت شغلی، عوامل مختلفی دخیل هستند. برای مثال تنها مشاغلی که دستمزد خوبی دارند، قادر به ارضای نیازهای روحی کارمندان نیستند. یکی از بهترین شغل های آمریکا، کارشناس داده است. کارشناس داده می‌تواند به طور متوسط ۱۱۰ هزار دلار درآمد داشته باشد و به طور متوسط ۴۵۲۴ فرصت شغلی برای این عنوان کاری وجود دارد. نرخ رضایت شغلی هم برای کارشناسان داده ۴/۲ است.

۲. مهندس شبکه‌های رایانه‌ای

بیشتر بخوانید:

  ۹ پرسشی که پیش از پذیرفتن شغل باید مد نظر قرار دهید

همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد، علاوه بر میزان جبران خدمات، عوامل دیگری مانند ارزش‌ها و فرهنگ هر سازمان هم نقش مهمی در رضایت‌مندی کارکنان دارد. مهندسین شبکه‌های رایانه‌ای که کارشان به توسعه وبسایت‌ها  می‌پردازد نیز درآمد و رضایت خوبی را در آمریکا تجربه می‌کنند. آن‌ها به طور متوسط ۱۰۵ هزار دلار درآمد دارند، میانگین رضایت شغلی آن‌ها از ۵ نمره، ۴ است و  ۳۳۶۹ فرصت شغلی برای مهندسین شبکه‌های رایانه‌ای در آمریکا وجود دارد.

۳. مدیر بازاریابی

بهرتین شغل های آمریکا - مدیر بازاریابی

میزان رضایت افراد مشغول به کار مدیریت بازاریابی نیز از نمره ۵، عدد ۴ است. ۶۴۳۹ فرصت شغلی برای مدیران بازاریابی در شرکت‌های مختلف وجود دارد و به طور متوسط ۸۵ هزار دلار درآمد دارند.

۴. کاردمانی

کاردرمانی هم یکی از بهترین شغل های آمریکا است. افرادی که به این کار مشغول هستند، به طور متوسط ۷۴ هزار دلار درآمد دارند، نمره‌ای که برای رضایت شغلی اعلام کرده‌اند، ۴ است و ۱۱۹۰۳ فرصت شغلی در دسترس برای افرادی که خواهان کاردرمانی هستند، وجود دارد.

۵. مدیر منابع انسانی

مدیران منابع انسانی با عدد ۹/۳ در ارزیابی رضایت شغلی نشان داده‌اند که کار خود را دوست دارند و مدیریت منابع انسانی، شغل مناسبی است. میانگین درآمد آن‌ها ۸۵ هزار دلار است و فرصت‌های شغلی موجود برای مدیریت منابع انسانی در آمریکا در حدود ۴۴۸۵ مورد است.

۶. مهندس برق

بیشتر بخوانید:

برای جستجوی شغل مناسب چه نکاتی را باید بدانید؟

این مطلب را از دست ندهید:  چگونه کسب و کار فریلنسری وردپرس را مانند یک شرکت اداره کنیم | قسمت دوم

یکی دیگر از بهترین شغل های آمریکا، رشته سخت و جالب مهندسی برق است. مهندسین برق آمریکایی می‌توانند به طور متوسط ۷۶ هزار دلار درآمد داشته باشند. در شرکت‌های مختلف آمریکایی حدود ۵ هزار ۸۳۹ فرصت شغلی برای فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی برق وجود دارد و نمره‌ای که این مهندسان از نظر رضایت شغلی به مشاغل خود می‌دهند بسیار بالا و در حدود ۳/۹ است.

۷. توسعه‌ دهنده موبایل

بهترین شغل های آمریکا - توسعه‌دهنده موبایل

توسعه‌دهندگان موبایل هم افرادی دقیق و باهوش هستند که با رضایت شغلی ۴/۱ می‌توانند به طور میانگین ۹۰ هزار دلار درآمد کسب کنند. در آمریکا این شغل بسیار مهم است و ۱۸۰۹ امکان شغلی برای متخصصان این رشته فراهم است.

۸. مدیر استراتژی

استراتژی از آن واژه‌هایی است که این روزها به وفور شنیده می‌شود اما برای عموم واقعا مشخص نیست که معنای آن چیست. استراتژی در حقیقت به تعیین کارهایی که باید در یک کسب‌ و کار صورت بگیرد و کارهایی که نباید انجام بشود با دقت و کارشناسی می‌پردازد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ شغل پر درآمد دورکاری در سال ۲۰۱۸ را بشناسید

در واقع تلاش مدیر استراتژی، طراحی برنامه‌هایی است که به کمک آنها شرکت و سازمان در راستای اهداف تعیین‌شده خود حرکت کند. با این توضیحات بهتر است بدانید که هر مدیر استراتژی در آمریکا به میزان ۱۳۵ هزار دلار درآمد دارد و رقم رضایت شغلی افراد برای مدیریت استراتژی ۴/۲ است. مدیریت استراتژی هم یکی از بهترین شغل‌ های آمریکا و بیشتر نقاط جهان است. در آمریکا حدودا ۱۱۹۵ فرصت برای فارغ‌التحصیلان و متخصصان این رشته وجود دارد.

۹. مدیر محصول

نرخ رضایت شغلی برای مدیریت محصول در آمریکا ۳/۷ است. ۷۵۳۱ امکان شغلی برای مدیران محصول در سازمان‌های مختلف آمریکایی تعریف شده است و حدودا ۱۱۳ هزار دلار درآمد برای هر مدیر به همراه می‌آورد.

۱۰. مهندس ساخت و تولید

بهترین شغل های آمریکا - مدیریت

رضایت مهندسین ساخت و تولید از شغل خود عدد ۴ است. هر مهندس ساخت می‌تواند به طور متوسط ۷۲ هزار دلار درآمد داشته باشد و مهندسانی که هنوز جایی مشغول به کار نشده‌اند، با مراجعه به شرکت‌های مختلف می‌توانند ۴ هزار و ۲۴۱ پُست شغلی مهندسی را پر کنند.

۱۱. مدیر حراست از قانون

بیشتر بخوانید:

۱۰ شغل پر درآمد مهندسی در جهان در سال ۲۰۱۸

این عنوان شغلی شاید کمی برای ما عجیب به نظر برسد. شرکت‌های آمریکایی، عنوانی شغلی تحت نام مدیر حراست از قانون دارند. این فرد در سازمان‌ها به پاسداری از قوانین و بررسی تطبیق فعالیت‌ها با اصول قانونی و اخلاقی می‌پردازد. این شغل هم در آمریکا بسیار پررونق است و درآمدی معادل ۹۶ هزار دلار به همراه دارد. میزان رضایت شغلی مدیران حراست از قانون ۴/۳ است و حدود هزار و ۲۲۲ فرصت شغلی برای این پُست در آمریکا وجود دارد.

۱۲. مدیر مالی

میزان رضایت شغلی برای پُست مدیریت مالی در آمریکا ۴/۲ است. درآمد متوسط این افراد ۹۷ هزار دلار برآورد می‌شود و هزار و ۲۰۹ فرد می‌توانند برای انجام این شغل به سازمان‌ها و شرکت‌های گوناگون آمریکایی مراجعه کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  معرفی ۲۵ ایده ساده برای چگونگی کسب درآمد منفعل

۱۳. مدیر خطر و ریسک

بهترین شغل های آمریکایی - مدیریت

مدیر بحران یا ریسک هم یکی از بهترین شغل های آمریکا قلمداد می‌شود. نرخ رضایت شغلی برای مدیریت بحران ۴/۲ است و درآمد متوسط چنین شغلی معادل تقریبی هزار نفر است.

۱۴. مدیر توسعه محصول

مدیران توسعه محصول هم درآمد بسیار خوبی در آمریکا دارند. آن‌ها به طور میانگین ۷۵ هزار دلار درآمد دارند و ۴۰۶۰ فرصت شغلی برای افرادی وجود دارد که خواهان فعالیت در این پُست هستند. رضایت شغلی برای مدیران محصول ۳/۹ است.

۱۵. مهندس طراح پروژه

نرخ رضایت شغلی برای مهندسی طراحی پروژه ۴/۲ است. درآمد آن‌ها به طور متوسط ۱۰۰ هزار دلار و فرصت‌های شغلی آن هم ۱۱۲۲ پست عنوان شده است. مهندس طراح هم یکی از بهترین شغل های آمریکا به حساب می‌آید.

آزمون های بین المللی

اگر به دنبال این هستید که به آمریکا مهاجرت کنید، می‌توانید برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل از خدمات پیمنت۲۴ استفاده کنید. همچنین پیمنت۲۴  خدمات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

نویسنده :
انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+