‍‍
دسته بندی

نهم ژانویه، کداک سازنده فیلم‌های عکاسی، اعلام کرد که ارز دیجیتال خود با نام کداک کوین (KodakCoin) را تا آخر این ماه منتشر خواهد کرد. اعلام این خبر سبب افزایش قیمت سهام کداک گردید. اما معلوم نیست که بتواند سرمایه شرکت را نیز افزایش بدهد اما حداقل این شرکت در پذیرش تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه در  ارزهای دیجیتال به عنوان فناوری آینده، پیشرو بوده است.

افزایش قیمت سهام کداک به خاطر موج اشتیاقی است که حتی در بین سرمایه‌گذارهای سنتی پیدا شده است. در چند روز گذشته همین اشتیاق سبب افزایش قیمت سهام شرکت‌هایی شده است که با بلاک چین و ارزهای رمز پایه ارتباط دارند.

حتی جیمی دیمون رئیس بانک جی پی مورگان در مصاحبه اخیر خود با شبکه فاکس گفته که از اینکه بیت کوین را یک کلاه‌برداری خوانده، پشیمان است. به عنوان یک معامله‌گر، علاقه ما این است که ارزهای رمز پایه‌ای را بخریم که به ما بیشترین سود را می‌رسانند. اجازه بدهید نگاهی به این موضوع بیندازیم.

بیت کوین و دلار در تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه

در ۸ ژانویه هر چند بیت کوین در برابر کاهش قیمت‌ها و میانگین متحرک ساده (SMA) بعد از ۵۰ روز مقاومت کرد اما این مقاومت دیری نپایید. اما در تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه انجام شد تلاش دوباره بیت کوین نیز با مقاومت در خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایشی (EMA) مواجه شد. در نتیجه بیت کوین دوباره به میانگین متحرک ساده (SMA) بعد از ۵۰ روز سقوط کرد.

در حال حاضر بیت کوین در یک سطح حساس مقاومتی، معامله می‌شود که این حمایت را از میانگین متحرک ساده (SMA) بعد از ۵۰ روز و خط روند (trendline) نمودار به دست آورده است. اگر این حمایت دوام بیاورد، بیت کوین در همین محدوده قیمتی به معامله خود ادامه می‌دهد.

اما اگر مقاومت قیمت‌ها در این منطقه قیمتی بشکند، احتمال سقوط آنها به ۸۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. هر چند مقاومت کوچکی در قیمت ۱۰۷۰۵ دلار وجود خواهد داشت. این پیش‌بینی مایوس‌کننده در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت‌ها بتوانند از سطح قیمتی ۱۷۲۰۰ دلار عبور کنند. اما تصور می‌کنیم احتمال کمی برای روی دادن آن وجود دارد.

بیت کوین و دلار

اتریوم و دلار در تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه

اتریوم از سطح قیمتی ۱۳۱۰ دلار عبور کرده است که در پیش‌بینی هفته پیش خود آن را پیش‌بینی کرده بودیم.

معتقدیم که این ارز دیجیتال برای عبور از سد قیمتی ۱۳۱۰ و ۱۴۳۴ دلار کار مشکلی را در پیش دارد. بنابراین معامله‌گرهایی که برای سرمایه‌گذاری دراز مدت و در سطوح پایین قیمتی وارد بازار شده‌اند می‌توانند در همین منطقه مقاومتی نیز مقداری سود بکنند.

انتظار داریم قیمت‌ها در چند روز آینده کمی اصلاح شوند. در صورت سقوط قیمت‌ها، خط صعودی قیمت‌ها به عنوان یک سد دفاعی عمل خواهد کرد. اگر این اتفاق رخ دهد انتظار داریم در این چند روز معاملات زیادی صورت بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  با افزایش قیمت ریپل و عبور از ۳ دلار، به نیمی از ارزش بیت کوین رسید

اما اگر روند نزولی قیمت‌ها موفق شود می‌توانیم انتظار سقوط آنها را به میانگین متحرک نمایشی EMA) ۲۰) روز گذشته داشته باشیم.

اتریوم و دلار

بیت کوین کش و دلار در تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه

بیت کوین کش به معامله خود در سطح قیمتی ۲۲۹۱ و ۲۷۷۰ دلار ادامه می‌دهد. این تلاش در ۸ ژانویه به شکست انجامید.

در حال حاضر این ارز از حمایت خوبی برخوردار است. در صورت شکسته شدن سطح بالایی قیمت‌ها می‌توان انتظار داشت که قیمت‌ها به ۳۲۴۹ دلار برسد. هر چند اگر این روند صعودی شکست بخورد و در سطح فعلی باقی بماند خرید و فروش‌های لحظه‌ای برای چند روز به کار خود ادامه می‌دهند. معامله در این قسمت نوسانات زیادی خواهد داشت.

روند بعدی دیگر در صورت نزول و یا عبور از این منطقه صورت خواهد گرفت. در صورت نزول، دامنه قیمتی ۲۰۰۰ تا ۲۲۹۱ دلار خیلی مهم خواهد بود چرا که در این صورت، اگر قیمت‌ها به ۱۷۳۳ دلار برسد بعد از آن به ۱۲۰۰ دلار نیز خواهد رسید.

بیت کوین کش و دلار

ریپل و دلار در تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه

پیش‌بینی کرده بودیم که در ۶ ژانویه قیمت‌ها به ۱٫۴۰ دلار برسد اما امروز در ۱۰ ژانویه قیمت‌ها به ۱٫۶۱ دلار رسیده است.

روند صعودی نمودار در حال دفاع از میانگین متحرک نمایشی (EMA) ۲۰ روز گذشته است. بعد از تصحیح ۵۰ درصدی قیمت‌ها در طول یک هفته، شاهد تلاش برای رشد قیمت‌ها هستیم. هر چند، هر نوع صعود قیمتی در محدوده ۲٫۴۶ و ۲٫۸۰ دلار با مقاومت روبه‌رو خواهد شد.

اگر این روند ناموفق باشد لغزش قیمت‌ها به ۱٫۴۰ محتمل است. انتظار داریم در چند روز آینده، خرید و فروش‌های لحظه‌ای را شاهد باشیم.

ریپل و دلار

آیوتا و دلار در تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه

در میان مدت قیمت آیوتا در محدوده ۳٫۰۳ و ۵٫۵۹ دلار قرار دارد. هر چند در کوتاه مدت این محدوده ۳٫۰۳ و ۴٫۳۴ دلار خواهد بود.

قسمت پایینی نمودار بیش از یک ماه است که مقاومت کرده است. بنابراین رشد قیمت‌ها از این قسمت محافظت می‌کنند و این ارز به مرور به ۴٫۳۴ و در نهایت ۵٫۵۹ دلار خواهد رسید. اگر این خط بشکند قیمت‌ها به ۱٫۷۰ دلار نزول خواهند کرد. اما احتمال کمی دارد.

آیوتا و دلار

لایت کوین و دلار در تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه

لایت کوین به معامله خود در محدوده مثلث متقارن نمودار ادامه خواهد داد. معاملات دارای نوسان خواهند بود تا زمانی که قیمت‌ها نزول یا سقوط کنند.

اگر قیمت‌ها از این محدوده مثلثی متقارن پایین‌تر بیایند قیمت‌ها به ۱۷۵ دلار کاهش می‌یابد. اما صعود قیمت‌ها در محدوده ۲۸۰ – ۳۰۸ دلار با مقاومت روبه‌رو خواهند بود.

لایت کوین و دلار

ان ای ام (NEM) و دلار در تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه

هر چند صعود قیمت‌ها در ۸ ژانویه صورت گرفت اما نتوانست به سطوح بالاتر قیمتی دست پیدا کند. امروز ان ای ام (NEM) کاهش قیمتی خود را به سمت سطح پایین خط روند (trendline) ادامه داد. معتقدیم که پشتیبانی قیمت‌ها در میانگین متحرک نمایشی EMA) ۲۰) روزه و خط روند (trendline) باعث افزایش خرید خواهد شد. یک جهش قیمتی از این ناحیه، دور از انتظار نخواهد بود. اما یک روند صعودی خیلی بعید است چرا که این ارز با مقاومت در هر صعودی رو‌به‌رو خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  چه بانک هایی از ریپل استفاده خواهند کرد؟

ان ای ام (NEM) و دلار

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه آدا و بیت کوین

بعد از صعود قیمت‌ها در ۵ ژانویه، بلاک چین کاردانو (Cardano) این ارز در ۶ و ۷ ژانویه شاهد صعود کمتری بود. امروز این ارز شاهد سیر نزولی بوده است. اولین سد قیمتی که از آن حمایت می‌کند ۰٫۰۰۰۰۵۳۴۷ دلار خواهد بود. اگر این سد هم بشکند سقوط قیمت‌ها به میانگین متحرک نمایشیEMA) ۲۰) روزه خواهد رسید.

هر چند اگر این سطح حفظ شود شاهد تلاش دیگری برای صعود خواهیم بود. هر نوع سرمایه‌گذاری بلند مدتی باید در صورت رسیدن قیمت‌ها به ۰٫۰۰۰۰۶۶۵۵ صورت بگیرد.

آدا و بیت کوین

کارشناسان ما در پیمنت۲۴ آماده راهنمایی و پاسخ‌دهی به شما هم‌وطنان عزیز هستند. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت  را به آسانی انجام دهید. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

نویسنده :
انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱