دسته بندی

با گسترش فرهنگ خرید‌های آنلاین حالا تقریبا تمام دارندگان کارت‌های اعتباری می‌دانند که باید از اطلاعات کارت خود مثل چشمانشان محافظت کنند. با این وجود، انجام تراکنش‌های آنلاین باز هم فرآیندی ریسکی است که می‌تواند منجر به دزدی هویتی شود. اگر نگران دزدیده شدن اطلاعات بانکی خود هستید، غول خرده فروشی آنلاین، آمازون، امکان خرید آنلاین با پول نقدی را برای شما فراهم کرده است.

کمی پیچیده شد، نه؟ درست خواندید، پول نقد و خرید آنلاین. حالا خیلی هم تعجب نکنید. آمازون از یک روش ساده استفاده کرده که شاید در ابتدا به نظرتان مسخره باشد. روش کار به این صورت است که برای استفاده از Amazon Cash باید به یک فروشگاه واقعی بروید و از آن‌ها بخواهید تا پول نقدی که تعیین می‌کنید را به حساب آمازونتان واریز کنند. به همین سادگی! این فرآیند مثل خرید گیفت کارت است. بنابراین برای اینکه بتوانید در منزل راحت بنشینید و آنلاین خرید کنید، اول باید به یک فروشگاه فیزیکی بروید. البته ممکن است وقتی به فروشگاه می‌روید از همانجا چیزی که لازم دارید را هم بخرید. اما اگر می‌خواهید یک روش جدید را امتحان کنید، آمازون در اختیار شما است.

مقاله‌های مرتبط:

حالا شاید بخواهید بدانید که اصلا amazon cash چطور کار می‌کند؟ اولین مرحله این است که به وب‌سایت آمازون بروید و در آن عضو شوید و یک حساب در آن ایجاد کنید. در این صورت به شما یک بارکد داده می‌شود که به حساب آمازونتان وصل است. سپس می‌توانید یا عکسی از بارکد که برایتان پیامک شده را داشته باشید و یا از آن پرینت بگیرید. اگر قبلا ثبت نام کرده‌اید اما بارکد خود را ندارید، برای دسترسی به این بارکد می‌توانید به amazon.com/cash رفته و یا در اپلیکیشن موبایل آمازون عبارت «amazon cash» را جستجو کنید تا بارکد خود را به دست آورید.

مرحله‌ی بعدی این است که عکس یا پرینت بارکد را به فروشگاهی که در برنامه‌ی amazon cash عضو شده ببرید و پول نقد خود را به صندوق‌دار بدهید. آن‌ها می‌توانند بارکد شما را اسکن کرده، پول نقد را دریافت کرده و آن را به حساب آمازون شما منتقل کنند. می‌توانید لیست فروشگاه‌های عضو را هم مشاهده کنید تا فروشگاه‌های مورد نظر خود را در آن بیابید. البته این برنامه ده روز قبل راه‌اندازی شده و هنوز فروشگاه‌های زیادی در آن عضو نشده‌اند و فعلا فقط فروشگاه‌های آمریکا را پوشش می‌دهد اما مثل هر سرویس دیگری، این سرویس آمازون هم خیلی زود در دنیای آنلاین سر و صدا به پا می‌کند.

Amazon cash

در حال حاضر کمترین مقداری که می‌توانید هر بار واریز کنید ۱۵ دلار و بیشترین مقدار ۵۰۰ دلار است. هر بار باید از همان بارکد قبلی استفاده کنید بنابراین فقط یک بار باید برای خود بارکد ایجاد کرده و هر بار که می‌خواهید پول نقد وارد حساب خود کنید، همان بارکد را به فروشگاه ارائه می‌دهید.

مقاله‌های مرتبط:

سپس در همان مدت زمانی که در راه بازگشت به خانه هستید پول به حسابتان وارد شده و می‌توانید از آن برای خرید بعدی در آمازون استفاده کنید. پولی که به این صورت وارد حساب آمازون شما شده با بقیه پول‌هایتان مانند هر گیفت کارت یا اعتبار فروشگاهی دیگری که دارید، همه در یک حساب آمازون قرار می‌گیرند.

متاسفانه افزودن پول به حساب آمازون به این طریق یک تراکنش یک طرفه به نظر می‌رسد. بنابراین قبل از اینکه پول نقد خود را وارد حساب آمازون کنید، مطمئن شوید که برای خرج کردن این پول آمادگی دارید. در وب‌سایت آمازون عنوان شده است که، «تراکنش‌های Amazon Cash غیر قابل بازگشت هستند مگر در مواردی که قانون مشخص کند».

بنابراین اختیار با خودتان است. با استفاده از amazon cash دیگر برای خرید از آمازون احتیاجی به استفاده از کردیت کارت یا دبیت کارت ندارید و هزینه‌ای هم بابت تراکنش‌ها پرداخت نمی‌کنید. اما اگر واقعا خیلی نگران دزدیده شدن اطلاعات بانکی خود هستید، بهتر است از همان شیوه‌ی سنتی خرید با پول نقد در یک فروشگاه غیر آنلاین و فیزیکی استفاده کنید.

نویسنده :
انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + بیست =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+