دسته بندی

برایان کارتر Brian Carter نویسنده معروفی که توسط برندهای معتبری مانند مایکروسافت مورد تایید می‌باشد، کتابی در مورد تجارت آنلاین و کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص فیسبوک نوشته است. در این کتاب نکاتی از تجربه ۱۳ ساله او در زمینه تجارت آنلاین آورده شده است. به نظر وی فیسبوک به دلیل محبوبیت در جهان و تعداد زیاد کاربرانی که دارد، از سایر شبکه‌های اجتماعی برای کسب درآمد مناسب‌تر است.در این مقاله نکات مهمی از کتاب او بیان می‌شود.

پروفایل کاربری تکمیل شده

زمانی که شما مورد تایید اشخاص دیگر قرار می‌گیرید، پس آن‌ها مشتاق هستند تا در مورد شما و فعالیت‌هایتان بیشتر اطلاعات کسب کنند. بنابراین تصویر پروفایل، تصویر کاور و بخش بیوگرافی را به صورت کامل بنویسید. سعی کنید عکس پروفایل حرفه‌ای انتخاب کنید و عکس کاور خود را به گونه‌ای قرار دهید که نشان دهنده طرز فکر شما باشد. بخش درباره ما در شناخت و اعتماد دیگران به شما خیلی تاثیرگذار است. بنابراین در نوشتن آن دقت نمایید.

ارسال مطلب عمومی در فیسبوک

با ارسال مطالب عمومی ذر صفحه فیسبوک خود به دیگران اجازه دهید تا با کار و فعالیت‌های شما آشنا شوند.

استفاده از مسنجر فیسبوک

در مسنجر فیسبوک کلیه مکالمات شما ذخیره می‌شود. اگر بعد از مدت زمان طولانی با یکی از دوستان خود شروع به گفتگو می‌کنید، می‌توانید تاریخچه گفتگوهای خود را مطالعه کنید. در صورتی که برای اولین بار با فردی گفتگو می‌کنید، ابتدا او را به عنوان دوست در صفحه خود اضافه کرده، سپس مشغول گفتگو شوید. حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که اگر او درباره فعالیت‌های شما سوال پرسید، اقدام به توضیح نمایید؛ در غیر این‌صورت بدون مقدمه وارد جزئیات کار و فعالیت خود نشوید.

فیسبوک مسنجر

ارسال پیام به دوستان

در صورتی که قبلا با دوستان خود در مسنجر گفتگو کرده‌اید، بر مبنای صحبت‌های قبلی خود پیامی برای آن‌ها ارسال کنید.

ادامه دادن گفتگو

در صورتی که با دوستان خود وارد گفتگو شده و فعالیت خود را برای آن‌ها بازگو کرده‌اید، منتظر دریافت پاسخ از آن‌ها باشید. در صورت عدم دریافت پاسخ، هفته‌ای یک بار با ارسال پیام یادآوری مختصری در مورد پیام‌های قبلی و فعالیت خود انجام دهید. در نظر داشته باشید که همه کاربران فیسبوک هر روز پیام‌های خود را بررسی نمی‌کنند. پس صبور بوده و منتظر پاسخ آن‌ها باشید.

فعالیت مستمر

همواره سعی کنید در پست‌های دوستان خود نظر ارسال کرده و با آن‌ها در ارتباط باشید. در غیر این صورت، آن‌ها احساس می‌کنند که شما دوست واقعی نبوده و صرفا به دنبال فروش محصول خود هستید.

مقاله‌های مرتبط:

این حقیقت را در نظر داشته باشید که اگر دوستانتان به شما اعتماد کنند، محصول شما به فروش خواهد رسید. پس سعی کنید همواره در صفحه خود و صفحه آن‌ها حضور داشته و نظراتی از صمیم قلب برای آن‌ها ارسال کنید. این  فعالیت در صفحه آن‌ها باعث می‌شود که پست‌های شما بیشتر در خروجی اخبار آن‌ها قرار بگیرد.

افزایش درآمد با افزایش تعداد دوستان

فیسبوک با بیش از یک بیلیون کاربر، بستر مناسبی را به شما ارائه می‌دهد که از بین این کاربران، دوستان زیادی برای خود برگزینید. فقط کافی است با صرف زمان کافی روی این موضوع، به جستجو و انتخاب دوستان خود بپردازید.

فیسبوک

مشارکت در گروه‌های پشتیبانی

اگر شما در یکی از گروه‌های پشتیبانی حضور داشته باشید و مرتبا در این گروه مطلب ارسال کنید، باعث ایجاد ارتباط بیشتر بین اعضا و معرفی فعالیت شما می‌شود. این مطلب می‌تواند یک متن عادی، عکس و یا ویدئو باشد.

فیسبوک قسمت کوچکی از استراتژی تجارت

در نظر داشته باشید که فیسبوک با ارائه بستری مناسب برای ارتباط با دیگران، تنها بخش کوچکی از استراتژی و هدف فروش می‌باشد. قسمت اعظم فعالیت شما برای معرفی محصول و خدمات، باید به صورت چهره به چهره و گفتگو در مکان‌های مختلف استوار باشد.

این نکات تنها مختصری از کتاب Brian Carter، برای آشنایی با تجارت الکترونیک بر بستر شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک بود. در صورت تمایل می توانید کتاب Network Marketing For Facebook را به صورت کامل مطالعه نمایید.

انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+