دسته بندی

از زمان پیشرفت اطلاعات، مرحله سیستمی کردن انتقال پول مورد پسند شرکت‌های صنعتی زیادی واقع شد؛ چرا که راه ارسال پول بین شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان را به طرز شگفت‌انگیزی تغییر داده است. EY مدیر تکنولوژی مالی، Imran Gulamhuseinwala،Tara Reeves شریک LocalGlobe و سردبیر ارشد Rowland Manthorpe، هیئتی با سه کارشناس و متشکل از ۸ شرکت به این منظور دور هم آمدند و رویدادی به نام استارتاپ استیج برای معرفی برترین استارتاپ فین تک برپا کردند. برنده این استارتاپ، کیف پول‌های موبایلی Curve بودند که زمان طولانی را تا رسیدن به این مرحله طی کرده بودند. Gulamhuseinwala می‌گوید: «من محصولات جدید بسیاری دیده بودم اما تا به حال چیزی حتی شبیه به این را هم مشاهده نکرده بودم».

معرفی ۸ استارتاپ فین تک که در سیستم مالی انقلاب برپا کرده‌اند

Curve

برنده مرحله اول رویداد، استارتاپ فین تک Curve بود که در سال ۲۰۱۵ با رفع اختلالات و ارتباطات مشکل‌دار در فضای بانکی، کار خود را آغاز کرد. کیف پول دیجیتالی به منظور ایجاد ارتباطات بین تمامی افراد طراحی شده است تا استفاده از سرویس‌های مالی را با یک خط آنلاین جایگزین کند که از طریق مستر کارت قابل دسترسی است.

این سرویس شما را قادر می‌سازد تا پول خود را یک‌جا و بدون داشتن حساب بانکی، خرج کرده، ببینید و یا سپرده‌گذاری نمایید. Shachar Bialick، مدیر عامل کمپانی، با سرویس جدیدی که طی چند هفته آینده به بازار خواهد آمد، توانست هیات کارشناسی را تحت تاثیر قرار دهد. به گفته وی: «مشاهده شده است که برخی از افراد کارت اعتباری مورد نیاز را با خود ندارند یا پول کافی در حسابشان موجود نیست، لذا از کارت‌های گران قیمت‌تر استفاده می کنند». اما با استفاده از استارتاپ فین تک Curve، می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی کرده و تمامی کار‌ها را انجام دهید. در هر جای جهان که هستید با کارت بانکی دارای تکنولوژی Curve هزینه مورد نظر را پرداخت کنید. چنانچه طی ۱۴ روز نظر خود را تغییر داده و قصد برگرداندن کارت را داشتید، می‌توانید کارت شارژ شده را حتی پس از انجام خرید هم برگردانید.

 Finimize

Finimize مجموعه‌ای آنلاین از ۱۰۰۰۰ عضو است. روزانه اخبار‌هایی از اتفاقات مهم مالی برای کاربران درج می‌شود و اهمیت این اتفاقات برای اعضای Finimize مطرح می‌شود. امروزه، Max Rofagha، بیان‌گذار استارتاپ فین تک Finimize، به نسل جدید کمک می‌کند تا مسیر مالی خود را  با طرح نقشه‌های جامع و امورات مالی شخصی در مدت ۳ دقیقه به صورت رایگان مشخص کنند. Rofagha در مرحله نخست راه‌اندازی اظهار داشت: «احساس می‌کنیم نیاز شدیدی در مردم برای افزایش سواد مالیشان وجود دارد».  ۸۶ درصد از نسل جدید پول خود را هر ماه پس‌اندازه می‌کنند، اما تنها ۵۰ درصد از دارایی خود را به صورت نقدی ذخیره می‌نمایند، چرا که راهی برای گرفتن مشاوره مالی ندارند. Finimize به عنوان یکی از سه استارتاپ برتر این رویداد انتخاب شده است.

استارتاپ فین تک

AgentCash

سیستم AgentCash، یک پلتفرم سرمایه‌گذاری برای کانال‌های مختلفی است که SMEها (شرکت‌های سرمایه‌گذار کوچک و متوسط) را برای فروش و مدیریت کالاهای خود در کانال‌های مختلف و در زمان‌های عادی آماده می‌نماید. این شرکت که با نرم‌افزارهای موبایلی، کارهای خود را انجام می‌دهد، با استفاده از فرم‌های حقوقی و وب‌سایت‌هایی نظیر Amazon، امکان شارژ کارت را از طریق این برنامه‌ها فراهم می‌آورد. Ante Kotarac موسس دیگر این شرکت اظهار داشت: «ما فروشگاه اینترنتی همچون Shopify نیستیم و راه حلی هم برای پرداخت وجه همچون پی پال (PayPal) نداریم، بلکه شرکت ما تمامی حقوق و نوآوری‌های شما را یک‌جا جمع می‌کند تا شما تمامی آن‌ها را از طریق یک رابط کنترل و مدیریت نمایید. تاکنون حدود ۵۰۰ تاجر بیش از دو میلیون پرداخت خود را با استفاده از برنامه‌ی ما انجام داده‌اند». این استارتاپ فین تک جزو سه استارتاب اصلی و برتر رویداد انتخاب شده است.

 Crowdsurfer

استارتاپ فین تک Crowdsurfer، اطلاعات حجیم مهندسی تخصصی را نسبت به جمعیت و اوضاع مالی می‌سنجد تا جهان را از وضعیت بودجه جاری مطلع سازد. تاکنون، بیش از یک میلیارد اطلاعات را از نقاط مختلف دنیا جمع‌آوری کرده است تا اولین استارتاپ تحلیل مالی بر اساس جمعیت را پیشنهاد داده باشد.

مقاله‌های مرتبط:

Emily Mackay، مدیر عامل کمپانی، اظهار داشت که امور مالی جامعه، اقتصاد API، اطلاعات حجیم و درآمد بزرگ اجتماعی و همچنین هوش مصنوعی تمامی پیشگویی‌های شرکت را مورد تایید قرار دادند. به گفته وی: «با وجود تحلیل اطلاعات حجیم و بی‌نظم، باز هم تنها فراهم کننده اطلاعات هستیم و از آن‌ها چیزی مفید به دست می‌آوریم. راه ارتباطی متفاوتی را برای مردم با دنیای اطراف ساخته‌ایم.»

Reposit

استارتاپ فین تک Reposit، که توسط مدیر عامل کمپانی، Curran McKay، توسعه پیدا کرد، جایگزینی پرسرعت و مقرون به صرفه نسبت به سیستم ۳/۵ میلیارد پوندی سیستم بازپرداخت است. هدف این شرکت اطمینان دادن از بازار اجاره برای مستاجرین و فراهم کردن امنیت  آژانس‌های اجاره‌ای است. این شرکت تمامی فرآیند‌ها را به صورت آنلاین انجام می‌دهد که در آن، صاحبخانه‌ها می‌توانند مستاجرین را فیلتر کنند، اما چنانچه مستاجرین به صورت پیش‌فرض انتخاب شده باشند، پول صاحبخانه دست نخورده باقی می‌ماند. به گفته McKay «در طولانی مدت، از اطلاعاتی که جمع کرده‌ایم استفاده خواهیم کرد تا رفتارهای متفاوت مستاجرین و زندگی آن‌ها را تحلیل نماییم.»

reposit

Lendr

استارتاپ فین تک Lendr، برای اینکه بتواند در قالب مزایده برعکس برای رهن‌های انجام گرفته شده عمل کند، از هوش مصنوعی استفاده می‌نماید. این استارتاپ فرآیند‌های طولانی و گران قیمت را برای وام گیرنده‌ها و وام دهنده‌ها، با هویت‌های دیجیتالی و سرویس‌های اطلاعاتی جایگزین می‌کند تا مراحل را آسان‌تر کرده و راهی برای گرفتن بهترین پیشنهاد جلوی پای متقاضیان قرار دهد. به گفته مدیرعامل آن، Linda Wang: «به دلایل مالی، یک سوم خریداران خانه پیشنهاد رهن دریافت نمی‌کنند. هرچند این مورد برای وام دهندگان هم جالب نیست؛ چراکه روند کار به آرامی انجام می‎پذیرد و دادن بهترین قیمت با ندانستن ریسک‌های احتمالی، بسیار سخت است». وی اظهار داشت که بیش از ۳۵ درصد وام‌دهندگان در ایالات متحده با آن‌ها کار می‌کنند تا برنامه را که در تابستان امسال راه‌اندازی می‌شود، مدیریت کنند.

Capitalise

Paul Surtees موسس دوم استارتاپ فین تک Capitalise، تکنولوژی را طراحی کرده است که SMEها را در جهت پیدا کردن، مقایسه و انتخاب بهترین وام‌دهندگان برای دسترسی به سرمایه‌ها یاری می‌کند. این استارتاپ ارتباطی بین SMEها و وام‌دهندگانی که براساس موفقیت‌های پیشین خود رتبه‌بندی شده‌اند، ایجاد می‌کند. Surtees اعلام کرد SMEها میزان دسترسی به دارایی را محدود خواهند کرد و تنها ۷ روز مهلت برداشتن دارایی مورد نیاز را به فرد خواهند داد و کمتر از ۱ ساعت وقف تحقیق کرده و نتیجه را به یک وام دهنده اعمال خواهند نمود. استارتاپ فین تک Capitilise یک راه حل با استفاده از تکنولوژی است که امکان انتقال کار به وام دهندگان مورد نیاز و ملزوم را فراهم می‌کند. این استارتاپ هم اکنون فقط با یک درصد از حساب‌های تجاری انگلستان کار می‌کند.

فین تک

Paybase

استارتاپ‌های چرخشی و وابسته به لندن، Paybase، راه‌حلی از ابتدا تا انتها برای امور پرداختی، توافقات و ریسک‌ها جهت هماهنگی با یک API هستند. این پلتفرم مناسب برای بازار‌هایی نظیر اقتصاد مشترک، وب‌سایت‌های اجتماعی مالی و استارتاپهای فین تک و محصولاتشان است که مشکلات اساسی به هنگام پرداخت دارند. از نظر مدیر عامل این شرکت، Anna Tsyupko، پول الکترونیکی جهت حمایت از معاملات فرد به فرد است. لذا کار شرکت او دموکراسی‌سازی دسترسی به پرداخت‌های اساسی از طریق حذف هزینه‌های قابل پیشگیری و موانع اطلاعاتی است تا مصرف‌کنندگان بتوانند به راحتی بر هسته کار خود تمرکز کنند. به گفته او نیازی نیست شما یک پرداخت کننده خبره باشید تا از یک استارتاپ فین تک استفاده کنید.

انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (2)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هجده =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+