‍‍
دسته بندی

تدریس زبان در خارج از کشور یکی از گزینه‌هایی است که جذابیت خاص خود را دارد. احتمالاً برایتان پیش آمده که در شغل فعلی‌تان از خودتان پرسیده باشید که چرا نباید شغل‌تان از چیزی که هست بهتر و جذاب‌تر باشد و دلتان بخواهد که کاری جذاب‌تر و هیجان انگیزتر داشته باشید؟ کافی است که سری به گوگل بزنید و در آن یکی از برنامه‌‌های تدریس در خارج از کشور را مرور کنید. شما ۱۰۰ درصد این آمادگی را خواهید داشت که شغل فعلی‌تان را ترک کرده و زبان انگلیسی را به کودکان و بزرگسالان در هر گوشه‌ای از دنیا آموزش دهید.

در مرحله بعد به محض این‌که گزینه مورد نظر خود را برای تدریس در خارج از کشور پیدا کردید، شرایط مصاحبه و پیشنهاد شغلی را بررسی کنید. سپس این موضوع را به رئیس کار فعلی‌تان بگویید. تا اینجا خیلی سخت به نظر نمی‌رسد اما قبل از ورود هرکاری باید از خودتان تعدادی سوال بپرسید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

پذیرش شغل معلمی در خارج از کشور نیز از این موضوع مستثنی نیست. ممکن است پیش خودتان بگویید که تصمیم نهایی‌تان را گرفته‌اید. اما به احتمال زیاد دلتان نمی‌خواهد بعد از مدتی بفهمید که تصمیمی غیر مسئولانه یا غلط گرفته اید که تمام زندگیتان را تحت الشعاع قرار داده است.

۱۲ سوالی که به شما در این مسیر کمک می‌کنند:

۱. احساستان بعد از مصاحبه چه بود؟

آیا در مدرسه/شرکت احساس آسودگی داشتید؟ با مصاحبه کنندگان در هنگام مصاحبه احساس راحتی می‌کردید؟

بی‌شک مهم است که بعد از مصاحبه برای تدریس زبان در خارج از کشور احساس خود را ارزیابی کنید. آیا مصاحبه به راحتی آب خوردن بود یا در این فرایند به چالشی برخوردید؟ مصاحبه شوندگانی که به نظر می‌رسد کارایی کاملی را ندارند معمولاً سوالات زیادی می‌پرسند. به طور ایده ال، شما دوست دارید احساس کنید که مصاحبه کننده شما تلاش می‌کند شما و توانایی هایتان در تدریس را جدی بگیرد.

نکته: فراموش نکنید که در حین مصاحبه به این موضوع بپردازید که شرکت برای کار کردن شما مناسب هست یا نه؟

تدریس زبان در خارج

۲. آیا این شغل به شما کمک می کند که آنچه را که از زندگی و کار می خواهید به دست آورید؟

اگر شما مشتاق هستید که از کشور خارج شوید و شغل‌های مربوط به تدریس را پیدا کنید مطمئن شوید که مدتی توقف کرده و به این موضوع اندیشیده‌اید. تعداد زیادی مشاغل در ارتباط با تدریس در خارج از کشور وجود دارند. بنابراین باید مطمئن شوید که بهترین گزینه که مناسب شما و اهداف‌تان است کدام است. ممکن است شما به اولین پیشنهادی که می‌بینید جواب بله بدهید اما باید ببینید هر کدام از گزینه‌ها چه چیزی به شما ارائه می‌دهند. در ضمن باید ببینید که این شغل در برنامه کلی شما در زندگی چه تاثیری می‌گذارد؟ آیا به شما کمک می‌کند تا در کار و اهدافتان در آینده رشد کنید؟

این مطلب را از دست ندهید:  لیست بهترین فرصت ها برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار کوچک در سال ۲۰۱۸

۳. آیا می‌ توانید به طور حرفه‌ای در این شغل پیش بروید؟

آیا موقعیت‌های رشد برای شما در این حرفه فراهم است یا خیر؟

مطمئن شوید که به نقش خود در این شغل و قرارداد خود با سازمان و افرادی که قرار است با آن‌ها کار کنید آگاه هستید. اگر شما می‌خواهید به سمت حرفه‌ای حرکت کنید که برای مدت طولانی در آن بمانید باید ببینید قراردادتان ثابت است یا این‌که می‌توانید آن را تمدید کنید و همچنین درباره‌ی شرایط ویزا باید کاملاً آگاه باشید. اگر هدفتان ماندن طولانی در قرارداد است باید به این نکته توجه کنید که اگر زمانی این شغل برای‌تان به اندازه کافی چالش برانگیز نبود و یا از آن خسته شدید می‌خواهید چه کنید. فرصت‌های رشد یک مؤلفه‌ی ضروری برای داشتن یک حرفه‌ی غنی و پرطرفدار حتی در قلمروی تدریس زبان در خارج از کشور است.

نکته: یک لیست از سوالاتی که درباره‌ی نحوه‌ی قرارداد بستن دارید بنویسید و آن‌ها را قبل از هرگونه قراردادی مرور کنید.

تدریس زبان در خارج

۴. آیا از ویزای کاری من حمایت خواهند کرد؟

محدودیت‌های ویزا از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. بنابراین قبل از اینکه این سوال را از خودتان بپرسید باید درباره مجوزهای مربوط به کار بدانید. اگر کارفرمای شما تمایل ندارد از ویزای کاری شما حمایت کند ممکن است فرایند گرفتن کار زمان بیشتری به طول بینجامد. بنابراین مطمئن باشید که درباره‌ی این که مدرسه یا شرکت قانونی هستند تحقیقات کافی و لازم را انجام داده باشید. اگر شما به یک شرکتی بروید و ببینید که کارفرما چندماه پیش ورشکسته شده است، آن لحظه است که شما می‌مانید و کلاه گشادی که به سرتان رفته است. کلاهی که قبل‌تر هم سر خیلی‌ها رفته است.

۵. بررسی‌ها یا نقدها چگونه هستند؟

خواندن نقدهای مربوط به تجربه تدریس در مدرسه و شرکت مورد نظر مانع از تکرار تجربه‌ی اشتباهات دیگران برای شما می‌شود. هرچند که خیلی وقت‌ها نقدها و نظرات واقعی نیستند، اما شما سعی کنید یک سایت بی‌طرف پیدا کنید و نظر شرکت کنندگان را بخوانید. این کار باعث می‌شود که شما مسیر اشتباه کسی دیگر را مجدد طی نکنید.

۶. آیا آن‌ ها محلی برای سکونت به من پیشنهاد می‌ دهند؟

در لیست سوالات مربوط به تدریس زبان در خارج از کشور، این سوال ممکن است بی‌اهمیت‌ به نظر برسد اما این طور نیست. زمان تدریس در خارج ممکن است یک سال تحصیلی باشد و البته یک سال کم‌ترین زمانی است که ممکن است بخواهید بمانید و اگربه دنبال تجربه‌ی فرهنگی متفاوت و صحبت با افراد مختلف هستید، سکونت در کنار خانواده‌های آن شهر یا روستا برایتان جذاب‌تر خواهد بود. در مقابل اگر شما یک فرد درونگرا هستید، اگر در یک خانه و یا یک آپارتمان شخصی سکونت کنید برایتان بهتر خواهد بود. تجربه خوب و بد هر دوی این گزینه‌ها می‌تواند بر تدریس شما تاثیر بگذارد، پس به دقت آن‌ها را انتخاب کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  ۶ تجربه کاری ارزشمند برای تازه کارها

تدریس زبان در خارج

۷. آیا من با زبان آموزانی که تمایل دارم کار خواهم کرد؟

تدریس زبان در خارج از کشور و در سرتاسر دنیا امکان‌پذیر است و این بدین معناست که زبان آموزان در کلاس‌ها از نقاط مختلفی هستند. به خصوص این موضوع بستگی به این دارد که چه کشوری بیشترین تقاضا را برای یادگیری مهارت‌های زبان انگلیسی داشته باشد. آیا شما کار کردن با کودکان را دوست دارید؟ در صورتی که کار با دانش آموزان را دوست دارید، مطمئن باشید که مدرسه یا شرکت به شما این امکان را می‌دهند که در مدارس ابتدایی یا متوسطه تدریس کنید. آیا شما با تدریس برای نوجوانان راحت‌تر هستید یا بزرگسالان؟ سپس با توجه به این گروه مخاطب در دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها یا مدارس کسب و کار به دنبال شاگرد مناسب بگردید.

۸. چه مدت قرار است زمان کاری ام طول بکشد؟ ایا ساعات کاری من خوب و مناسب خواهند بود؟

سوالاتی از این دست مهم هستند برای این‌که ممکن است شما برنامه‌ریزی کرده باشید که گاهی اوقات استراحت کنید. اگر شما در مرکز شهر درس می‌دهید و محل سکونت شما در حاشیه‌ی شهر باشد این موضوع می‌تواند برایتان دردسرساز شود. خواه شما در یک منطقه‌ی روستایی درس بدهید خواه در یک منطقه‌ی شهری همیشه مهم است که درباره‌ی ساعت کاری و انتظارات مرکز اگاهی داشته باشید زیرا بعضی جاها حتی از شما اضافه‌کاری نیز می‌خواهند. خیلی از کسانی که به دنبال شغل هستند بدون دقت به پاره وقت بودن زمان تدریس برای شغل درخواست داده‌اند و هنگام رسیدن به مقصد این را متوجه شده‌اند. بنابراین لازم است قبل از این‌که برای گزینه‌ی شغلی مورد نظرتان درخواست بدهید کاملاً اگاه شوید که کارتان قرار است تمام وقت باشد یا پاره وقت؟

۹. چگونه مزایا و درآمد تدریس زبان در خارج از کشور را مقایسه می‌ کنید؟

این مورد شاید باید در بالای لیست سوالات‌مان قرار می‌گرفت. تدریس زبان در خارج مزایا و درامدهایی را در کنار هم دارد. بعضی جاها مزایا و حقوق بالاتری را پیشنهاد می‌دهند در حالی‌که یک سری جاها پرداختی و مزایای کمتری را پیشنهاد می‌دهند. اگر شما نیاز به این دارید که با پولی که در می‌آورید، پس انداز داشته باشید و خرج زندگیتان را بدهید (در مقایسه با کسانی که از پول قبلی خود برای گذران زندگی استفاده می‌کنند) مدرسه یا شرکتی را پیدا کنید که مزایا و حقوق مناسب‌تری را پیشنهاد می‌دهند.

تدریس زبان در خارج

۱۰. آیا توانایی زندگی و کار در محلی که پیدا کرده ام را دارید؟

بعد از این‌که از مزایا و درآمد کاری تان آگاه شدید، باید هزینه‌های زندگی را نیز ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا می‌توایند در این محل زندگی کنید؟ همانطور که ذکر شد، بعضی شرکت‌ها و مدارس پرداختی را پیشنهاد می‌دهند که از میزان هزینه‌های زندگی خیلی کمتر است. در بعضی از موارد، شما ممکن است تصمیم بگیرید که می‌خواهید پولتان را برای تدریس در خارج صرف کنید یا نه. بنابراین قبل از این‌که به هر پیشنهادی جواب مثبت بدهید اطمینان پیدا کنید که از پس مخارج زندگی در آن محل بر می‌آیید.

این مطلب را از دست ندهید:  بهبود برند کسب و کارهای کوچک و متوسط با ۱۳ ایده و مهارت

۱۱. خارج از محل کار چه کار ها و سرگرمی‌ هایی می‌ توانید انجام دهید؟

آیا شما یک فرد اجتماعی هستید یا یک فرد درونگرا؟ مهم است که قبل از حرکت به سمت مقصد مورد نظر برای زندگی و کار ببینید که سبک زندگی در آنجا با سبک زندگی تان تناسب دارد یا خیر. اگر شما کسی هستید که به طور مداوم بیرون می‌روید و از ملاقات با آدم‌های جدید لذت می‌برید برای مثال نباید به تدریس در مناطق روستایی چین فکر کنید. در مقابل اگر به این فکر هستید که زمانی در اختیار داشته باشید که در یک پارک آرام بنشینید و به مناظر نگاه بیندازید، طبیعتاً رفتن به دهلی گزینه‌ی مناسبی برای شما نخواهد بود. به هرحال این واقعیت غیر قابل انکار است که مقداری از زمان شما هم در خارج از فضای کار کردن می‌گذرد پس ضروری است که بدانید به چه جور جایی و با چه امکاناتی می‌روید.

۱۲. آیا در تدریس زبان در خارج پرچم های قرمز وجود دارند؟

آماده شدن برای تدریس در خارج و دریافت یک پیشنهاد شغلی به طور فوق العاده‌ای هیجان انگیز است، اما حواستان باشد که چشمتان را به روی پرچم‌های قرمز نبندید. نقدهای منفی، مشاوران غیر پاسخگو، و مصاحبه‌گران سازمان نایافته همگی اخطارهایی هستند که نباید نادیده گرفته شوند. خبر خوب این است که با این همه، هنوز تعداد شرکت‌ها و مدارسی که قانونی و اخلاقی کار می‌کنند کم نیست.

اگر شما مطمئن باشید که همه مسائل را با دقت بررسی کرده اید شک نکنید که شما به زودی یک تجربه‌ی فوق العاده خواهید داشت.

تدریس زبان در خارج و رفتن برای مصاحبه هیجان‌انگیز و ارزشمند است. اما همین احساسات زیبا ممکن است شما را به دام عدم بررسی دقیق بیندازد. پس برای جلوگیری از این اتفاق، چشمانتان را کاملاً باز کنید و سوالات ضروری را از خودتان بپرسید. ممکن است جواب دادن به این سوالات وقت گیر و شاید خسته کننده به نظر برسد، اما در نهایت جوابی که برایتان می‌ماند بسیار لذت بخش و کاربردی خواهد بود.

تدریس زبان در خارج یک تجربه‌ی تغییر در زندگی است و ما می‌دانیم که شما دوست دارید این یک تجربه شیرین باشد نه تلخ. بنابراین بدون معطلی همه سوالات ضروری را قبل از تدریس در خارج از خودتان بپرسید.

تدریس زبان در خارج

یکی از سرویس های منحصر به فرد پیمنت ۲۴ فراهم کردن تسهیلاتی جهت نقد کردن درآمد های ارزی شما از اینترنت می باشد. اگر شما طراح، عکاس و یا دارای هرگونه حرفه خاصی هستید که با مشتریان خارج از کشور همکاری دارید می‌‌توانید از طریق این سرویس درامد ارزی خود را به ریال نقد کنید!

نویسنده :
انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱