‍‍
دسته بندی

دنیای معاصر، تعداد زیادی از شرکت­‌های برجسته‌ای را در خود جای داده که در سراسر جهان مشهور بوده و درآمد زیادی را در طول سال­‌های کاری خود کسب کرده‌اند. در حقیقت، رقابت میان ثروتمند ترین شرکت­ ها درآمدزا در جهان، بسیار شدید است و همواره سعی دارند در هر زمانی از  یکدیگر پیشی بگیرند. در واقع، رتبه بندی ثروتمندترین شرکت ها جهان، از درآمد هر شرکت به عنوان یک پارامتر تعیین کننده استفاده کرده و شرکت آمریکایی Walmart در سال ۲۰۱۸ با درآمد ۴۸۵۸۳۷ میلیون دلاری در رتبه اول قرار دراد.

ثروتمندترین شرکت ها

طبق رده بندی ثروتمندترین شرکت ها جهان از نظر درآمد در سال ۲۰۱۸ و با توجه به آمار Fortune Global 500 ، این فهرست ۱۰ شرکت ثروتمند جهان را از نظر درآمد ارائه می‌­کند.

۱.  WALMART با ۵۰۰۳۴۳ میلیون دلار درآمد جز ثروتمندترین شرکت ها

Walmart، که قبلا به عنوان Wal-Mart Stores شناخته می­‌شد، یک شرکت خرده فروشی چند ملیتی آمریکایی بوده که در بنتونویل، آرکانزاس مستقر است. این کمپانی توسط سام والتون در سال ۱۹۶۲ تأسیس شد که دارای فروشگاه‌های زنجیره ای بزرگ، فروشگاه­‌های تخفیف دار و فروشگاه­‌های مواد غذایی است و دارای ۱۱،۷۱۸ فروشگاه و باشگاه در ۲۸ کشور است که تحت ۵۹ نام متفاوت کار می‌­کنند. با درآمد حدود ۵۰۰،۳۴۳ میلیون دلار، یکی از ثروتمندترین شرکت‌ ها جهان بوده و جایگاه نخست را در رتبه بندی Fortune Global 500 دارد.

در طول سال مالی ۲۰۱۲، Walmart فروش حدود ۴۴۴ میلیارد دلار را ثبت کرد که ۲۰ میلیارد دلار بیشتر از تولید ناخالص داخلی اتریش است. بر اساس گزارش‌ها، یک خانواده ۴ نفره سالانه بیش از ۴۰۰۰ دلار در Walmart هزینه می­‌کنند. خانواده والتون حدود ۲ درصد از ارزش خالص خود را به خیریه اختصاص داده است و یکی از هر چهار دلاری را که آمریکایی‌ها برای مواد غذایی مصرف می­‌کنند در Walmart خرج می­‌شود.

ثروتمندترین شرکت ها

۲. STATE GRID 348903 میلیون دلار درآمد جز ثروتمندترین شرکت ها

شرکت STATE GRID چین، که معمولا به نام STATE GRID شناخته می­‌شود، شرکت انحصاری دولتی لوازم برقی چین است. این بزرگترین شرکت لوازم در جهان است. در سال ۲۰۱۸، دومین شرکت بزرگ در جهان با درآمد ۳۴۸.۹۰۳ میلیارد دلار بوده است. در سال­‌های اخیر، State Grid به طور جدی تصمیم‌­ها و ابتکارات کمیته مرکزی حزب کمونیست چین را برای اطمینان از کارکرد امن و پایدار شبکه‌­های برق، پیشرفت جدید در ساخت شبکه، بهبود محیط کسب و کار برای صنعت نیرو و حمایت از رشد اقتصادی و انتقال انرژی در چین پیاده سازی کرده است.

دومین شرکت بزرگ جهان از نظر درآمد و بزرگترین شرکت لوازم در جهان، دارای ۹۲۷،۸۳۹ کارمند و ۱،۱ میلیارد مشتری است و ۸۸٪ از پرجمعیت‌ترین کشور زمین را با درآمد ۳۴۸۹۰۳ میلیون دلار پوشش می­‌دهد. State Grid همچنین به شدت به دنبال سرمایه گذاری برای انرژی‌های پاک است. این شرکت همچنین در حال رشد مجموعه‌ای از دارایی­‌های سراسر جهان از استرالیا تا ایتالیا و برزیل است.

این مطلب را از دست ندهید:  خریدهای اینترنتی به زودی مراکز خرید را تعطیل خواهند کرد

ثروتمندترین شرکت ها

۳.  SINOPEC GROUP با 326953 میلیون دلار درآمد جز ثروتمندترین شرکت ها

شرکت نفت و پتروشیمی چین  یا Sinopec، یک شرکت نفت و گاز چینی است که مقر آن در پکن پایتخت چین است. این شرکت بزرگترین پالایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی در جهان است که شامل استخراج نفت، گاز، پالایش، بازاریابی، تولید و فروش محصولات پتروشیمی، الیاف شیمیایی، کودهای شیمیایی و دیگر محصولات شیمیایی است. همچنین، یکی از ثروتمندترین شرکت ها جهان از نظر درآمد در رتبه بندی Fortune Global 500 در سال ۲۰۱۸ است.

این شرکت در ماه ژوئیه سال ۱۹۹۸ بر مبنای از شرکت پتروشیمی سابق چین تاسیس شد. دومین شرکت ملی نفت چینی پس از PetroChina  (CNPC) نیز به عنوان یکی از ثروتمندترین شرکت‌­ ها جهان ثبت شده است. این شرکت مجتمع نیز دومین تولید کننده نفت و گاز و نیز فعالیت‌­های اکتشافی و تولید در خارج از کشور بوده که نفت و گاز لازم برای فعالیت­‌های اقتصادی کشور را تامین می‌­کند.

ثروتمندترین شرکت ها

۴. شرکت ملی نفت چین (CNPC)؛ با درآمد ۳۲۶۰۰۸ میلیون دلارجز ثروتمندترین شرکت ها

شرکت ملی نفت چین (CNPC)، یک شرکت نفت و گاز چینی بوده و یکی از بزرگترین مجتمع­‌های انرژی در جهان است که مقر آن در ناحیه دانگچنگ، پکن قرار است. در رتبه بندی Fortune Global 500 در مکان چهارم در سال ۲۰۱۷ قرار گرفت و همچنین یکی از شرکت­‌های بزرگ در چین با درآمد تخمینی حدود ۲۶۲،۵۷۳ میلیون دلار است.

بزرگترین شرکت چین، نفت خام را پالایش کرده و به فروش می­‌رساند و همچنین خدمات نفتی را ارائه می­‌دهد. چهارمین شرکت بزرگ جهان در حال حاضر تحت فشار استانداردهای سختگیرانه زیست محیطی در بسیاری از بازارهای جهان و همچنین تنش در رابطه بین ایالات متحده و چین قرار دارد. منشاء این شرکت به نخستین روزهای چین کمونیست، هنگامی که در تاریخ ۲۷ مارس ۱۹۵۰ با توافق با دولت شوروی برای ایجاد شرکت نفتی چین و روسیه آغاز شد، باز می­‌گردد.

ثروتمندترین شرکت ها

۵.  ROYAL DUTCH SHELL با 311870 میلیون دلار درآمد جز ثروتمندترین شرکت ها

Royal Dutch Shell، که معمولا به نام Shell شناخته می­‌شود، یک شرکت نفت و گاز چند ملیتی انگلیسی و هلندی است که مقر آن در هلند است. یکی از شش شرکت بزرگ نفت و گاز بوده و رتبه ششم را در جهان از نظر درآمد در لیست ۵۰۰ شرکت ثروتمند جهان داراست. همچنین، درآمد Royal Dutch Shell در سال ۲۰۱۷ معادل ۸۴ درصد تولید ناخالص داخلی هلند بود.

این اولین شرکتی است که در سال ۱۹۵۲ Ferranti Mark 1 را خریداری و استفاده نمود و به عنوان یک فروشگاه عتیقجات شرقی شروع به کار کرد. این شرکت در سال ۱۹۰۷ با اعمال تغییراتی با شرکت Standard Oil ادغام شد و بعد از سال ۲۰۰۵، تنها با نام Shell شناخته می‌­شود. در سال 2013 Royal Dutch Shell شرکت شماره یک در لیست Fortune Global 500 بود.

این مطلب را از دست ندهید:  گران‌قیمت‌ ترین خانه‌های جهان

ثروتمندترین شرکت ها

۶. تویوتا با ۲۶۵۱۷۲ میلیون دلار درآمد جز ثروتمندترین شرکت ها

شرکت تویوتا موتور، که عمدتا به عنوان تویوتا شناخته می­‌شود، یک تولید کننده خودروی چند ملیتی ژاپنی است که در تویوتا، در آیچی ژاپن قرار دارد. یکی از ثروتمندترین شرکت­‌ ها جهان از لحاظ درآمد بوده و همچنین دومین تولید کننده خودرو در جهان است. تویوتا اولین تولید کننده خودرو در جهان بود که در سال به تولید بیش از ۱۰ میلیون خودرو رسیده است.

ثروتمندترین شرکت ها

۷. فولکس واگن با ۲۶۰۰۲۸  میلیون دلار درآمد جز ثروتمندترین شرکت ها

فولکس واگن بزرگترین شرکت آلمانی با رتبه ششم در میان ثروتمندترین شرکت­ ها جهان از نظر درآمد است. فولکس واگن درآمدی حدود ۲۴۰،۲۶۴ میلیون دلار داشته و دفتر مرکزی آن در شهر برلین پایتخت آلمان قرار دارد. از نظر فروش، فولکس واگن بزرگترین شرکت خودروسازی جهان است و امروزه این شرکت یک شرکت معتبر جهانی بوده که خودروهای تحت مارک‌­های مختلف مانند آئودی، بنتلی، سئات، لامبورگینی، دوکاتی، بوگاتی و اسکانیا و بسیاری دیگر را تولید می­‌کند.

ثروتمندترین شرکت ها

۸. BP با ۲۴۴۵۸۲ میلیون دلار درآمد جز ثروتمندترین شرکت ها

BP که قبلا با عنوان (The British Petroleum Company plc  و BP Amoco plc) شناخته می‌­شد، یک شرکت نفت و گاز چند ملیتی بریتانیا در لندن، انگلستان است. این شرکت در لیست ۷ شرکت برتر نفت و گاز جهان ثبت شده و یکی از بزرگترین تولید کننده‌­های نفت و گاز است. این شرکت در ۷۰ کشور جهان فعالیت می­‌کند و حدود ۳.۶ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌­کند و دارای حدود ۱۸.۴۴۱ میلیارد بشکه ذخایر نفت ثابت است. این شرکت حدود ۱۸.۳۰۰ ایستگاه خدماتی را در سراسر جهان که بزرگترین آنها بخش BP America در ایالات متحده بوده، ساخته است، با این حال، در روسیه، دارای ۱۹.۷۵٪ از سهام Rosneft، بزرگترین شرکت نفت و گاز عمومی در جهان، با ذخایر و تولید هیدروکربن است. این شرکت هشتمین شرکت ثروتمند در جهان با درآمد ۲۴۴،۵۸۲ میلیون دلار است.

ثروتمندترین شرکت ها

۹. EXXON MOBILE با ۲۴۴۳۶۳ میلیون دلار درآمد جز ثروتمندترین شرکت ها

شرکت Exxon Mobile یک شرکت نفت و گاز چند ملیتی امریکایی است. مرکز آن در ایروینگ، تگزاس اداره می‌­شود و یکی از ثروتمندترین شرکت‌­ ها نفتی در جهان است که در سال ۱۹۹۹با ادغام Exxon و Mobil تاسیس شد. ExxonMobil دهمین شرکت بزرگ جهان از نظر درآمد و دومین شرکت سودآور در Fortune 500 در سال ۲۰۱۴بود. همچنین ExxonMobil یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی دنیا با تولید روزانه ۳.۹۲۱ میلیون بشکه است.

ثروتمندترین شرکت ها

۱۰.  BERKSHIRE HATHAWAY با درآمد ۲۴۲،۱۳۷ میلیون دلار جز ثروتمندترین شرکت ها

Berkshire Hathaway یک گروه تولیدی چند ملیتی آمریکایی است که مقر آن در اوماها، نبراسکا، ایالات متحده است. این شرکت علاوه بر اینکه یکی از ثروتمندترین شرکت­ ها جهان است، مالکیت‌های بزرگی در حامل­‌های مهم هواپیمایی ایالات متحده را نیز به دست آورده و در حال حاضر بزرگترین سهامدار شرکت United Airlines می­باشد. با استفاده از مقادیر زیادی از سرمایه و حداقل بدهی، یکی از ثروتمندترین شرکت ها در جهان بوده که درآمد تخمینی در حدود ۲۴۱.۱۸۴ میلیون دلار را دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  با اجرای این ۵ نکته موفقیت خود را به عنوان فریلنسر تضمین کنید

ثروتمندترین شرکت ها

کارشناسان ما در پیمنت۲۴ آماده راهنمایی و پاسخ‌دهی به شما هم‌وطنان عزیز هستند. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت  را به آسانی انجام دهید. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

نویسنده :
انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱