‍‍
دسته بندی

داشتن تحصیلات قابل قبول می‌تواند عاملی برای مردم برای ایجاد یک زندگی مفید باشد. با این حال، سیستم آموزشی در سراسر دنیا ناعادلانه است. در بسیاری از نقاط جهان، کودکان به دلایلی مانند جنگ و فقر، قادر به دریافت یک تجربه یادگیری عالی در کشور خود نبوده و حتی به دلایل مشابه امکان تحصیل در خارج از کشور نیز برای آنها فراهم نیست. در اینجا نگاهی به کشورهای پیشرو که سیستم‌های آموزشی ضعیف دارند، نگاهی می‌­اندازیم. لیست را با کشورهایی که ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی دارند، آغاز می­کنیم.

بورکینافاسو دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

سازمان ملل متحد ذکر کرده است که بسیاری از کودکان تنها تا مقطع ۶ یا ۷ ام به مدرسه می‌روند. بورکینافاسو نسبت به دانشجویان تعداد معلم بالایی دارد و کمتر از ۵۰ درصد بزرگسالان سواد دارند. با تشکر از حمایت دولت، بورکینا فاسو شروع به بحث و بررسی در مورد برخی از این مسائل کرده است.

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

جمهوری آفریقای مرکزی دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

دولت منابع زیادی را به نظام آموزشی اختصاص نداده است، که منجر به تعطیلی مدارس شده است، دانش آموزان فاقد ملزوماتی اساسی مانند کتاب هستند و معلمان دستمزد دریافت نمی‌کنند. نرخ شرکت در برنامه‌­های آموزشی بسیار کم است.

جمهوری آفریقای مرکزی

سیرا لئون دارای ضعیف‌ ترین سیتسم آموزشی

در حالی که همه کودکان به مدرسه می‌­روند، بیش از نیمی از آنها در نهایت مدرسه را ترک می­‌کنند. متوسط زمانی که دانش آموزان در سیرالئون به مدرسه می­‌روند تنها ۳ سال است. با توجه به تعداد زیادی از افرادی که ترک تحصیل کرده‌اند، سیرالئون نرخ بیسوادی بالایی دارد.

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

برمه دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

درگیری در برمه منجر به یک سیستم ناکارآمد شده است. نرخ بالای فقر ثبت نام در مدرسه را برای کودکان سخت کرده است. کاهش بودجه اموزشی توسط دولت موجب شده است که هزینه ثبت نامی که والدین پرداخت می‌کنند، به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد. برمه دسترسی به تحصیل را برای بسیاری از اقلیت‌های قومی محدود کرده است. بسیاری از کودکان قبل از رسیدن به کلاس پنجم، ترک تحصیل می­‌کنند.

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

مالی دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

احتمال بالایی وجود دارد که دانش‌آموز در مدرسه توسط معلمی آموزش ببیند که شرایط لازم را ندارد. در سال‌های اخیر، مالی  برای رفع مشکل نسب بالای دانش‌آموزان به معلمان اقداماتی انجام داده است. ثبت‌نام در مدارس ابتدایی همچنان در حال افزایش است.

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

چاد دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

بحران پناهندگان در چاد، کشور را با کمبود منابع برای رسیدگی به نظام آموزشی مواجه کرده است. تقریبا نیمی از دانش آموزان قبل از کلاس چهارم ترک تحصیل می­‌کنند. چاد دارای نسبت بالای دانش آموز به معلم و عدم وجود مدرسان آموزش دیده است.

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

نیجر دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

کودکان نیجر به ندرت بیش از دو سال در مدرسه می­‌مانند و کشور نیز به خاطر نرخ بی‌سوادی بسیار بالا شناخته شده است. برای کودکان که موفق به ثبت نام شده‌اند، هزینه‌های بالای ملزومات آموزشی و مدرسه وجود دارد که سبب افزایش فقر می‌­شود.

این مطلب را از دست ندهید:  با ده مورد از وسیع‌ ترین کشورهای دنیا بیشتر آشنا شوید

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

گینه دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

هزینه‌های مدرسه در گینه گران است. با توجه به نابرابری درآمد در گینه، بیشتر کودکانی که در مدرسه ثبت نام کرده‌اند در نهایت ترک تحصیل می‌­کنند.

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

جیبوتی دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

به طور متوسط، بچه‌های این کشور آفریقای شرقی تنها به مدت چهار یا پنج سال در مدرسه می­‌ماندند. مدارس تحت تأثیر ناکارآمدی کتاب‌های درسی و کمبود معلم هستند.

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

اریتره دارای ضعیف‌ ترین سیستم آموزشی

دانش آموزان به طور متوسط ​​تا قبل از اینکه ۱۰ ساله شوند، ترک تحصیل می‌­کنند. اریتره در سال‌های اخیر نیز با کمبود معلم مواجه شده است.

ضعیف‌ ترین سیتم آموزشی

پیمنت۲۴ با تجربه‌ای که در زمینه کمک به اخذ مجوز اقامت در خارج از کشور دارد می‌تواند در تمامی مراحل اخذ مجوز تحصیل، کار و پرداخت‌های بین‌المللی همراه شما باشد. پیمنت۲۴ در خدمت شما است تا با ارائه‌ی خدمات در زمینه‌ ثبت‌نام آزمون‌های بین‌المللی و تعیین وقت سفارت، در امور مهاجرتی و تحصیلی شما را همراهی کند.

نویسنده :
انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷

دیدگاه ها (2)

  1. نویسنده باید تیتر رو عوض کنه بگه فقیر ترین سیستم های آموزشی بدترین یعنی پول هست ولی بد آموزش میدن یا همه جای کشور آموزشش یکی نیس شهری مث تهران یا شهری مث اهواز یا بیرجند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱